Ciekawostki

Społecznościowa nawigacja GPS MapaMap 8.0

przeczytasz w 1 min.

„Ty informujesz innych, oni informują ciebie”.

MapaMap 8 GPS

MapaMap 8.0 to najnowszy system nawigacji GPS polskiej firmy IMAGIS. Główną jego zaletą ma być połączenie cech profesjonalnego tego typu narzędzia ze społecznościowymi funkcjami wymiany informacji pomiędzy użytkownikami. Te uchronić mają współ-korzystających przed mandatami i niespodziankami na drodze. Wszystko to w myśl zasady – „ty informujesz innych, oni informują ciebie”.

Nowe rozwiązanie umożliwia przesyłanie informacji użytkownikom online na temat kontroli drogowych i fotoradarów, ale także wypadków i robotów drogowych. Tzw. społecznościowe ostrzeganie można ustawić na działanie stałe – oznacza to, że nawet gdy użytkownik nie korzysta z opcji „nawiguj do określonego celu”, informacje o bieżących zdarzeniach będą do niego napływać. Jedyny warunek, to jak już wcześniej pisaliśmy – dostęp do Internetu.

Oprogramowanie MapaMap 8.0 zawiera także narzędzie do weryfikacji zgłoszeń. Każdy kto otrzyma informację, może więc ją potwierdzić lub odwołać, gdy okazała się fałszywa. Dzięki temu przesyłane informacje mają być jak najbardziej wiarygodne, a drogi i podróże jak najbezpieczniejsze.

Poza funkcjami społecznościowymi, MapaMap 8.0 to zawiera wszystkie elementy pełnoprawnego oprogramowania nawigacyjnego. Mamy więc funkcję nawigacji zakręt po zakręcie z komunikatami głosowymi, asystenta pasa ruchu czy aktualizowany na bieżąco system informacji o korkach. 

Aplikacja dostępna jest za darmo na okres próbny trwający siedem dni. Następnie możemy przedłużyć licencję na wybrany okres. W przypadku platformy iOS cennik to 3,59 euro (wersja 30-dniowa) lub 18,99 euro (roczna). Na Androida natomiast licencje są cztery – 9 zł (30 dni), 23 zł (90 dni), 59 zł (bezterminowa) i 79 zł (bezterminowa + roczna aktualizacja map).

MapaMap Polska dla AndroidaMapaMap Polska dla iOS
MapaMap Polska dla AndroidaMapaMap Polska dla iOS
darmowa wersja trial, 2,6 MBdarmowa wersja trial, 250 MB

Źródło: IMAGIS

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kenjiro
  0
  Reklama jak reklama. Ważnym jest, w czym owa nawigacja jest lepsza od innych, a tego w powyższej notce nie znalazłem.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Spora rozbieżność cenowa dla ios i androida, nie zeby mi przeszkadzalo bo jabko zawsze sie ceni, ale chyba troche za duża.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    zerżnęli z Janosika.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Myślę, że przeciętnym kierowcom spokojnie wystarczy darmowy Yanosik.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Kolejna aplikacja podrabiająca Yanosika.Tylko, że ten drugi ma tą przewagę, że wielu kierowców już z niego korzysta i nie sięga do kieszeni swoich użytkowników.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Zgadzam się Yanosik wciąga nosem :)