Internet

Nie daj po sobie poznać, że jesteś nowy w mieście - Mapy Google z funkcją Live View

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
8 komentarzy Dyskutuj z nami

Poruszanie się po mieście, którego się nie zna, właśnie stało się dużo łatwiejsze. W aplikacji Mapy Google pojawiła się bowiem funkcja Live View, pozwalająca czerpać korzyści z technologii rzeczywistości rozszerzonej.

Rzeczywistość rozszerzona to rozwiązanie polegające na tym, że na widziany obraz nakładane są dodatkowe elementy. Na tym właśnie bazuje funkcja Live View, która debiutuje dziś w aplikacji Mapy Google. Dzięki wskazówkom zawsze wiemy, w którą stronę iść i w którą uliczkę skręcić.

Mapy Google i rzeczywistość rozszerzona – jak skorzystać?

Wystarczy wziąć smartfona w dłoń, uruchomić Mapy Google, wyznaczyć trasę i przejść do trybu Live View. Uruchomi się wówczas kamera, dzięki czemu wskazówki i strzałki wyświetlane są bezpośrednio na tym, co widzimy, a to z kolei sprawia, że podążanie właściwą ścieżką staje się dużo łatwiejsze i wygodniejsze.

Google Maps Live View

„Nie ma nic lepszego niż zwiedzanie nowego miasta na piechotę. To jeden z najlepszych sposobów na poznanie zarówno zabytków, jak i klimatu danego miejsca. Czasem jednak może być trudno dokładnie stwierdzić, w którą stronę należy pójść. Dzięki nowej funkcji o nazwie Live View  możecie teraz użyć rozszerzonej rzeczywistości (AR), aby to określić. Strzałki i wskazówki umieszczone na górze mapy poprowadzą Was najlepszą drogą” – czytamy w oficjalnym wpisie.

Live View w Google Maps (Android i iOS)

Funkcja Live View działa w wielu miastach na całym świecie. Teraz dotyczy to także Polski, a konkretnie tych miejscowości, w których są dostępne zdjęcia Street View. Z rozwiązania tego skorzystać mogą posiadacze smartfonów i tabletów z systemami Android oraz iOS (obsługujących ARCore i ARKit).

Źródło: Google Blog

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  "Nie daj po sobie poznać, że jesteś nowy w mieście"

  no to by był niezły przypał jakby sie ktoś kapnął..
  2
 • avatar
  jozek23
  Więcej ludzi zginie pod kołami samochodów i tramwajów .
  2
 • avatar
  Waski_BG
  No przecież to jest Nokia City Lens. Nawet interfejs jest identyczny. Moja stara Lumia 920 spisywała się w tej apce genialnie, tyle że niemal 10 lat temu. Google wynajduje koło na nowo.
  2
 • avatar
  ANDROX
  "Nie daj po sobie poznać, że jesteś nowy w mieście"
  Bo biegając z telefonem przed twarzą z odpalonymi MAPS na pewno nie spowoduje, że ktoś pomyśli, że jesteś nowy czy, że nie znasz miasta...
  2
 • avatar
  Konto usunięte
  I co z tego, że jestem nowy w mieście?
  -1
 • avatar
  xmexme
  w ogóle nie był bym zaskoczony gdy się okaże że google robi sobie w tym czasie zdjęcia waszym telefonem i przesyła je do tzw "chmury"
  -1
 • avatar
  x7nofate3
  Zrobiłem update Google maps i nie ma tej opcji. Jakieś how...
 • avatar
  bruner
  tez tej opcji nie mam u siebie co to za banialuki tu wypisują