• benchmark.pl
 • Gry
 • Lewiatan nowym dodatkiem do Mass Effect 3 - zobacz galerię tego DLC
Gry

Lewiatan nowym dodatkiem do Mass Effect 3 - zobacz galerię tego DLC

przeczytasz w 3 min.

Misje podwodne i mech Tryton

Mass Effect 3 z pewnością przejdzie do historii jako pierwsza gra, w której wściekli i zawiedzeni fani serii wymusili na twórcach poprawy zakończenia.

Łatka update'ująca grę do Edycji Rozszerzonej nie wprowadzała może kolosalnych zmian, ale przynajmniej łatała dziurawe i nielogiczne zakończenie, tak, że zwieńczenie kosmicznej odysei komandora Sheparda miało w końcu jakiś sens.

Tymczasem firma Bioware zaprezentowała pierwszy pełnoprawny DLC do trybu pojedynczego gracza o nazwie "Lewiatan".

Dotychczas w formie DLC do Mass Effect 3 ukazały się:

 • Z prochów (800 punktów Bioware / za darmo w edycji kolekcjonerskiej)

DLC dodawany za darmo do edycji kolekcjonerskiej zawierał krótką misję na Eden Prime i pozwalał wcielić do drużyny nowego członka - proteanina Javika.

 • Odrodzenie (darmowy)

Dwie nowe mapy i nowa potencjalna zawartość pakietów: 3 wyjątkowe bronie, 4 elementy wyposażenia i 6 klas - krogan, batarian i gethów.

 • Rebelia (darmowy)

Dwie nowe mapy, pakiety ze sprzętem oraz przedmiotami do zużycia i 3 broniami, oraz 6 klas, w tym quarian, vorche i agentów Feniksa.

 • Wersja rozszerzona (darmowy)

Rozszerzone zakończenie gry Mass Effect 3. Dodatkowe sceny i rozbudowany epilog ujawnią wpływ wyborów na los galaktyki. Poprawiono także błędy fabularne i logiczne w zakończeniu historii.

 • Ziemia (darmowy)

Modyfikacje, sprzęt i nowe mapy - Rio, Vancouver i Londyn. Znajdziesz tu też 3 nowe bronie (strzelbę szturmową Pirania, pistolet Akolita i lekki karabin maszynowy Tajfun) oraz 6 nowych klas N7 dla ludzi: Niszczyciela, Paladyna, Burzyciela, Zabójcę, Cienia i Furię.

 • Pakiet Ostrzał (160 punktów Bioware)

Siedem broni do wykorzystania w kampanii gry jednoosobowej: karabiny snajperskie Indra i Krysae, karabinek Reegar, karabin bojowy Błotniak, pistolet maszynowy gethów, a także zupełnie nowy pistolet maszynowy Karzyciel Krwawej Hordy i karabin przeciw-syntetyczny Adas.

 • Lewiatan (800 punktów Bioware)

W mrocznych zakamarkach przestrzeni czai się coś na tyle potężnego, żeby zabić Żniwiarza. Shepard stara się odkryć najlepiej strzeżoną tajemnicę galaktyki, zanim Żniwiarze na zawsze ją zlikwidują. Czy ośmielisz się stawić czoło Lewiatanowi?
 

Nietrudno zauważyć, że dotychczasowe DLC skupiały się niemal wyłącznie na trybie multiplayer, nie licząc startowego "Z prochów" oraz mało wnoszącego "Pakiet ostrzał". "Lewiatan" jest więc właściwie pierwszym poważnym dodatkiem do Mass Effect 3. Ta dodatkowa przygoda wprowadza trzy nowe lokacje plus jedną dodatkową lokację na Cytadeli. Pozwala również na zdobycie całkowicie nowych zasobów wojennych.

Ciekawostką jest fakt, że część misji toczy się pod wodą, co wymaga od Sheparda wykorzystania wojskowego mecha Tryton. Szkoda jednak, że ta część jest tak krótka. DLC nie należy do szczególnie rozbudowanych. Dodatkowa przygoda - w zależności od poziomu trudności i rodzaju rozgrywki - może nam zająć maksymalnie 3-4 godziny. Dodaje jednak kolejne wątki do uniwersum Mass Effect i wyjaśnia między innymi powstanie Żniwiarzy.

"Lewiatan" kosztuje 800 punktów Bioware, które w sklepie Origin można kupić za 29,90 zł. Kupując dodatek bezpośrednio z aplikacji Origin (Dodatki/Kup dodatek) zapłacimy za niego kilka złotych więcej. Aby z niego skorzystać, należy wczytać zapis gry sprzed ataku na bazę Cerberusa, lub oczywiście rozpocząć nową przygodę.
 

Więcej o Mass Effect 3:

Źródło: informacja własna

Komentarze

29
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  7
  Pierwsze co mi się skojarzyło ze słowem lewiatan to sieć handlowa :D
  • avatar
   kabanosek
   5
   Ja tam osobiście czekam na Full DLC Edition, gdyż ostatnio doszedłem do wniosku, iż nie ma sensu wkupywać gry w dzień premiery które są "podatne" na DLC.
   • avatar
    Artik
    2
    Ja kupie każde DLC do ME3. Jednak prawdą jest że to trzepanie kasy. Nawiasem mówiąc wszystkie dzisiejsze gry są krótkie i firmy bardziej stawiają na tryb multi. Jednak nie wszyscy lubią grę w sieci.
    • avatar
     Konto usunięte
     2
     Uwielbiam Mass-a po prostu rewelka jak dla mnie.
     • avatar
      Radical
      1
      Dziwne to troche. DLC które dzieje się zaraz przed zakończeniem gry którą już zakończyliśmy? Jaki to ma sens?
      • avatar
       Anonim20
       0
       Naiwnych pajaców nie brakuję ,więc wydają DLC za DLC na których trzepią kasę te całe DLC to jedna misja,która mogła 9powinna być) w podstawce jako side quest ale po co? jak lepiej wyciąć i sprzedać ciemnocie :)
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        - komentarz usunięty - nie spojlerujemy i nie psujemy innym zabawy
        • avatar
         Konto usunięte
         -1
         "Aby z niego skorzystać, należy wczytać zapis gry sprzed ataku na bazę Cerberusa" - jeśli ktoś skończył grę i niema akurat tego zapisu to nie zagra? Dziwne.
         • avatar
          derunim
          -2
          Czy ktoś w ogóle wie dlaczego MS3 nie miała polskiego dubbingu? to w stosunku do poprzednich jednak regres...
          Ciekawe czy wydadzą 4-kę. Chociaż to pytanie retoryczne. Raczej czy Shepard będzie żył?
          • avatar
           Konto usunięte
           -5
           trolololo...
           • avatar
            Konto usunięte
            -12
            Coś długo wam to zajęło, jak premiera Lewiatana odbyła się 28 sierpnia -_-
            • avatar
             Konto usunięte
             0
             Nie wie ktoś kiedy będzie można kupić normalnie w sklepie taką wersję pudełkową z wszystkimi dodatkami ? (Tak jak to mówił kabanosek Full DLC Edition).