Akcesoria

Masz problemy z Eyefinity? Rozwiąż je z Sapphire

przeczytasz w 1 min.

Technologia Eyefinity pozwalaja na podłączenie do jednej karty graficznej aż trzech monitorów jednocześnie. Co jeśli nie mamy monitora ze złączem DisplayPort?

Według założeń dwa monitory mogą być podłączone przez złącza DVI/D-Sub/HDMI natomiast trzeci musi posiadać wejście DisplayPort. Teraz dzięki aktywnemu adapterowi SAPPHIRE Eyefinity również trzeci monitor może być podłączony przez złącze DVI.
Adapter jest bardzo prosty w obsłudze – wystarczy go podłączyć do wyjścia DisplayPort na karcie graficznej, a kabel zasilania do złącza USB. Monitor podłączamy do damskiego wyjścia DVI adaptera.

Eyefinity pozwala na podłączenie trzech monitorów i wyświetlanie na nich obrazu jak na jednym pulpicie. Rozdzielczość takiego pulpitu jest sumą rozdzielczości składowych monitorów, np. przy połączeniu trzech 30” monitorów o rozdzielczości 2560x1600 otrzymujemy jeden wirtualny monitor o rozdzielczości 7680 x 1600 pikseli (taka jest maksymalna rozdzielczość możliwa do uzyskania). To rozwiązanie oferuje nowe możliwości nie tylko graczom, ale również pozwala na zastosowanie w profesjonalnych systemach informatycznych i multimedialnych oraz w celach promocyjnych.

Sugerowana cena detaliczna adaptera SAPPHIRE Eyefinity wynosi 299 zł.

Cały proces instalacji i konfiguracji trzech monitorów w trybie Eyefinity jest pokazany na poniższym filmie: Eyefinity

Źródło: informacja prasowa

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Trochę za droga ta zabawka.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Wszystko spoko, ale z ceną to trochę przegięli... 300zł za przejściówkę? Moim zdaniem coś takiego nie powinno kosztować więcej niż 100zł, chociaż to dalej byłoby sporo jak na taki kabelek, ale cena nie byłaby aż tak odstraszająca. Póki co dziękuję, postoję.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    No tak ... szkoda, że ATI nie opublikowało precyzyjnej specyfikacji sprzętowej EYEFINITY i bez sensu walczyłem z ASUSEM HD5870, aby zmusić go do pracy z 3 monitorami z wejściami DVI-D. Ten filmik ze specjalistą z SAPPHIRE powinien być dołączany do pudełka z kartą, albo lepiej od razu takie aktywne przejściówki. Niepotrzebnie wydana kasa na pasywną przejściówkę DP>DVI, która oczywiście nie może zadziałać. Potrzebne jest takie aktywne cudo, jak przygotował SAPPHIRE. Szkoda, że walczyłem do późnej nocy, świeża instalacja Visty Ultimate, biblioteka DirectX 11 dla Visty zainstalowana z witryny Microsoft, ATI Catalyst rozpoznaje 3 monitory, ale zgrupować można tylko 2 monitory!!! trzeci milczy!!!... OK, szkoda płakać nad rozlanym mlekiem. Teraz juz wiadomo, że musi być taka AKTYWNA przejściówka. O cenie nie dyskutuję, bo za te pieniądze można całą kartę graficzną kupić (???) ale cóż ... Może ktoś wie, gdzie ten gadżet SAPPHIRa można w Polsce kupić?

    Pozdrawiam
    • avatar
     kubbak
     0
     A wszystko przez to, że ATI wykorzystało zwykły DP zamiast DP+.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Lepiej kupić takie coś niż sobie później włosy wyrywać że wtyczka do monitora wartego 800zł nie pasuje