Gadżety

Meta Watch: zegarek Fossil z Bluetooth

przeczytasz w 1 min.

Przedstawiamy Fossil Meta Watch, który może stać się świetnym dopełnieniem innych mobilnych urządzeń. Nabywca takiego cacka może przypomnieć sobie dziecięce lata gdy, wzorem superbohaterów, chciał mieć zegarem z wbudowanym komputerem.

Warto przeczytać:
Garmin: dotykowy zegarek GPS dla biegaczy

HP niedawno opracowało prototyp zegarka Meta Watch, który został wyprodukowany przez firmę Fossil. Wiele osób myślało wtedy, że jest to produkt z góry spisany na porażkę. Jednak ostatecznie pojawi się on na rynku, a my już niedługo będziemy mogli składać na niego zamówienia.

Zegarek ma możliwość łączenia się za pomocą Bluetooth z noszonymi przez nas urządzeniami takimi jak telefon, laptop czy tablet. Pozwala na synchronizację kontaktów, plików, organizatora, czytanie SMSów i e-maili oraz wyświetlanie wszystkiego, co sobie zażyczy programista, który zechce wykorzystać możliwości Meta Watch także do innych celów.Zegarek charakteryzuje się obudową wykonaną ze stali nierdzewnej, która jest w stanie wytrzymać ciśnienie trzech atmosfer, skórzanym paskiem oraz wysokiej jakości szkiełkiem. Oprócz tego został wyposażony w akcelerometr, silniczek wibracyjny i czujnik światła. Opisywany tu gadżet bazuje na mikrokontrolerze MSP430, więc możliwe, że pojawią się w nim sensor nacisku i temperatury, choć nie jest to oficjalnie potwierdzone.

Produkt pojawi się na rynku w dwóch wersjach: analogowej i cyfrowej. Pierwsza z nich będzie mieć dwa wyświetlacze OLED o rozdzielczości 16x80 punktów każdy, zaś druga zostanie wyposażona w jeden wyświetlacz o rozdzielczości 96x96 punktów. MetaWatch będziemy mogli zamawiać w pre-orderze od 9 maja w cenie 200 $, zaś na sklepowych półkach pojawi się już w lipcu.

Źródło: slashgear.com

Polecamy artykuły: 
 
Tablet czy netbook - co jest lepsze?AMD Phenom II X4 980 Black Edition - cztery rdzenie w dobrej cenieEFI vs BIOS - najważniejsze różnice

 

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  A ma dedykowany przycisk "lubię to " ? Jeśli nie, to nie wróżę mu sukcesu hahaha ;) ;P
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   na spotkaniu gdy mamy ściszony telefon można dyskretnie sprawdzić czy ktoś nas ścigał, komuś coś takiego może się przydać
   po za tym czytanie smsów - egzamin - i już mamy sporą klientelę xD