Mobile

Pierwsza na świecie technologia bezprzewodowego ładowania 30W

przeczytasz w 1 min.

Xiaomi już od dłuższego czasu zalicza się do czołówki producentów smartfonów. Chociaż wedle obiegowej opinii wysoka sprzedaż nie idzie tu w parze z wieloma nowymi pomysłami, Chińczycy potrafią temu zaprzeczyć.

Bezprzewodowe ładowanie Mi Charge Turbo

Nie jest tajemnicą, że pojemności baterii w smartfonach nie mogą znacząco urosnąć, ich wydajność również pozostaje mocno ograniczona. Nic dziwnego zatem, że zaczęto uważniej przyglądać się kwestii ładowania. Wykorzystywać możemy dzięki temu ładowanie przewodowe oraz bezprzewodowe. Obydwie technologie przyspieszają, a za sprawą zapowiedzianego właśnie Mi Charge Turbo to Xiaomi wykonuje tu kolejny krok.

Mówimy bowiem o pierwszej na świecie technologii bezprzewodowego ładowania 30W. Na co pozwoli w praktyce? Jak zapowiedziano, w zestawie z Wireless Charging Stand można będzie liczyć na naładowanie baterii 4000 mAh od zera do 50% w około 25 minut lub o zera do 100% w 69 minut. Nie da sie ukryć, że wygląda to bardzo obiecująco.

Mi Charge Turbo

Technologia Mi Charge Turbo po raz pierwszy oddana zostanie w ręce użytkowników w smartfonie Xiaomi Mi 9 Pro 5G oraz dwóch innych, nieujawnionych jeszcze urządzeniach. Xiaomi Mi 9 Pro 5G będzie wspierał także bezprzewodowe ładowanie zwrotne, a więc pozwoli zasilić innego smartfona lub wybrane akcesoria.

Producent nie zamierza na tym poprzestawać. Ujawnił, że w fazie testów jest technologia bezprzewodowego ładowania 40W.

Źródło: mi

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  KENJI512
  1
  Ciekawe jakie promieniowanie EM wokół ładowarki jest :D
  • avatar
   david_89
   0
   Pierwsza na świecie technologia, która zajedzie baterię w pół roku :)
   • avatar
    Kapitan Nocz
    -4
    "od zera do 50% w około 25 minut lub o zera do 100% w 69 minut" haha no dziwne, że do 50% jest to około 25min a do 100% to już zawsze 69, szkoda że nie 69.99 :)