• benchmark.pl
 • Gry
 • Micro Machines World Series - wielki (?) powrót małych autek [AKT.]
Gry

Micro Machines World Series - wielki (?) powrót małych autek [AKT.]

z dnia
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
12 komentarzy Dyskutuj z nami

Firma Codemasters zapowiedziała zupełnie nową odsłonę kultowej marki - wiosną zadebiutuje Micro Machines World Series.

AKTUALIZACJA [27.01.2017]: Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich, którzy ucieszyli się na wieść o rychłej premierze nowej odsłony Micro Machines. Kwietniowy debiut dotyczy również polskiego rynku – potwierdziła to firma Techland. Wydawca zapowiedział też, że na wszystkich platformach docelowych – czyli PC, PS4Xbox One – dzieło Codemasters ukaże się w edycjach pudełkowych.

Micro Machines World Series okładki

NEWS [20.01.2017]: To, czy faktycznie powrót będzie wielki dopiero się wprawdzie okaże, ale jest co najmniej kilka powodów, by w to wierzyć. Po pierwsze, czuwająca nad tym tytułem ekipa Codemasters jest obecnie w doskonałej formie. Po drugie, zapowiedź połączenia nowości z klasycznym podejściem do rozgrywki zdecydowanie może się podobać. Po trzecie wreszcie, hej, to przecież Micro Machines.

Micro Machines World Series to zupełnie nowa odsłona serii, której korzenie sięgają początku lat 90. ubiegłego wieku. Praktycznie od samego początku ta samochodówka nastawiona przede wszystkim na zabawę wypełniała swoje zadanie w 120 procentach, ale w ciągu ostatniej dekady gracze doczekali się tylko jednej nowej odsłony i to wyłącznie na urządzenia mobilne. Wreszcie jednak Mistrzowie Kodu przypomnieli sobie o tej marce.

W Micro Machines World Series ponownie zasiądziemy za mikrokierownicami najróżniejszych mikropojazdów. Będziemy ścigać się, walczyć i zdobywać flagi. Twórcy obiecują wiele różnych trybów rozgrywki – jednych bardziej typowych dla samochodówek, drugich iście egzotycznych – które przyciągnąć mają nas do ekranu na długie godziny. Pogramy w pojedynkę, w 4 osoby przy jednym urządzeniu i w 12 przez sieć.

Oficjalna data premiery gry Micro Machines World Series to 21 kwietnia 2017 roku. Produkcja zmierza na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One. A to już pierwszy zwiastun:

Źródło: Codemasters

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Xergoos
  MicroMachines!!! grywałem w to jako dzieciak no nareszcie coś pozytywnego :)
 • avatar
  patol1984
  Jedna z lepszych gier na pegasusa :D
 • avatar
  NewUnnamedUser
  Super. "Złota piątka" była świetna, a ta gierka miodna. Połączenie Micro Machines i Vigilante8, lub/i Twisted Metal, to mus być kosa.

  A póki co to:
  -nestopia,
  -micro machines.nes (rom)
  i jazda.
 • avatar
  ShifteD
  Dirt Showdown w skali resoraka z giwerami? Jak będzie split screen na 4 graczy to będzie miodnie ;)
 • avatar
  Zwierzak
  Miało być Micro Machines a wyszło bez klimatu. Ja tego nie kupuję. Z Micro Machines to tu jest tylko nazwa.
 • avatar
  TicTac
  Oby tego nie sknocili, to była super gierka dla starszych i młodszych. I oby taka pozostała ... wielopokoleniowa :)
 • avatar
  kladiator
  O kurde, czekam! :)
 • avatar
  vide cui fidas
  Super gra pamiętam jeszcze za czasów Pegasusa;)
 • avatar
  Łysy64
  Ile ja godzin spędziłem przy tym tytule:) Do dziś posiadam wersje na PC-TA:) z możliwością zapisywania i z pełnym emulatorem. Bez względu na system działa mi ta gra:) Ciekaw jestem jak będzie wyglądać ta wersja.