Aplikacje mobilne

Microsoft Arrow już dostępny - nowy launcher na... Androida

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
10 komentarzy Dyskutuj z nami

Na pierwszy rzut oka wszystko prezentuje się bardzo przyjemnie. Jak będzie z funkcjonalnością?

Microsoft Arrow Launcher

Microsoft jest obecnie w trakcie intensywnego promowania Windows 10, także w wersji mobilnej, przeznaczonej na smartfony i mniejsze tablety. Teoretycznie dziwić mogłoby zatem przygotowanie launchera na konkurencyjną platformę Google Android. W praktyce nie jest to jednak strata czasu, ale próba przekonania użytkowników do mobilnych okienek metodą małych kroków.

Warto przypomnieć, że o Arrow Launcher po raz pierwszy usłyszeliśmy już kilka miesięcy temu. Dopiero teraz zakończone zostały jednak beta testy i w ręce użytkowników oddano finalny produkt.

Domyślnie mamy tutaj do czynienia z trzema ekranami, maksymalnie można wykorzystywać ich pięć. Prócz głównego zdecydowano się na ten z najczęściej wykorzystywanymi aplikacjami i kolejne odpowiadające kontaktom, notatkom i przypomnieniom oraz widżetom.

Nie zabrakło też boxa z 4 wybranymi aplikacjami i przyciskiem HOME, który pojawia się na każdej ze stron. Szybkie przeciągnięcie ekranu w górę wywołuje natomiast menu, w którym zmienić można kilka ustawień smartfona.

Przewidziano także możliwość zmiany tła. Co ciekawe, może odbywać się to automatycznie - po wybraniu odpowiedniej opcji losowe grafiki pobierane będą z zasobów Bing. Całość stawia jednak na minimalizm. Jak twierdzi sam producent, jego propozycja feruje „radykalne uproszczenie doświadczeń podczas korzystania z Androida”.

Arrow Launcher dostępny jest do pobrania w sklepie Google Play. Aplikacja waży 4,3 MB i przeznaczona jest do współpracy ze smartfonami pracującymi pod kontrolą Androida w wersji 4.0.3 lub nowszej.

Źródło: androidcentral, play.google

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  Nawet niezły ten launcher. Na pewno lepszy od tego ze stockowego androida. Czy lepszy od samsungowego? Jak dla mnie nie.
  10
 • avatar
  Konto usunięte
  "Przewidziano także możliwość zmiany tła" - cóż, niespotykany jak dotąd ficzer :D
  9
 • avatar
  Blashix
  Ja używam nova launcher.
  5
 • avatar
  ahael
  Według mnie także przypomina iOS, a zwłaszcza dolna belka. Ja osobiście po latach używania różnych... pozostaję przy MIUI.
  3
 • avatar
  Konto usunięte
  Jezu, wygląda jeszcze gorzej od tego pedalskiego iOSa 9 :(
  -14
 • avatar
  wefhy
  Z wyglądu trochę iOSowy... Niemniej używam od wczoraj i muszę przyznać, że wszystko jest tak jak powinno. Konfigurowalność zerowa, ale i tak launcher jest po prostu genialny. Zostanie ze mną na dłużej.
 • avatar
  Badzio93
  Ostatnio natrafiłem na Smart Launcher 3, zdecydowanie trafił w mój gust.
 • avatar
  wiemar
  co to za model telefonu z obrazka?
 • avatar
  Johny87
  Możliwości jego konfiguracji nie powalają, ale jeżeli chodzi o wygląd i estetykę to są miłe i przyjemne dla oka. Jak na razie zostanie ze mną :)