Internet

By The Numbers: Microsoft chwali się statystykami swoich produktów i nie tylko

przeczytasz w 1 min.

Kilka godzin temu uruchomiona została strona By The Numbers, prezentująca statystyki poszczególnych produktów należących do giganta z Redmond.

Microsoft By The Numbers

Firma Microsoft lubi chwalić się liczbami. Kilka godzin temu uruchomiona została strona By The Numbers, prezentująca statystyki poszczególnych produktów należących do giganta z Redmond. Całość utrzymana jest w stylu nawiązującym do Menu znanego z jego najnowszego systemu operacyjnego – Windows 8.

Cała atrakcja By The Numbers polega na wizualizacji wyników – większość z nich jest nam bowiem już znanych. Microsoft nie pochwalił się niestety rewelacjami, w stylu liczby aktualnej sprzedanych licencji systemu Windows 8 (wciąż mamy dane mówiące o 100 milionach egzemplarzy, które pochodzą sprzed ponad 3 miesięcy) czy szczegółów sprzedaży tabletu Surface – urządzenie nie zostało nawet uwzględnione.

Nie zabrakło jednak także niecodziennych liczb. Z By The Numbers dowiemy się na przykład, że co roku w siedzibie Microsoftu rozdawanych jest niemal 10 milionów litrów darmowych napojów, a w jej stołówkach w ciągu 12 miesięcy pracownicy spożywają 554 tysiące kawałków pizzy. Koncern chwali się też, że w kolekcji Microsoft Art znajduje się już 4728 dzieł sztuki.

Aby zobaczyć wszystkie statystyki, możecie wejść na stronę Microsoft By The Numbers

Źródło: Neowin

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  VEN1963
  2
  powiem tak - otwarłem i zamknołem - nie zdążyłem niczego przeczytać :-)
  Sorki ale wolę jak tekst mam stabilny a nie że wszystko się rusza i przewija .
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Nie chce mi sie sprawdzać źródła ale czysta logika podpowiada że
   owe dziesięć miliardów litrów to prawie 32 litry na każdego statystycznego amerykanina.
   Czyli bzdura.

   Sprawdziłem, kto tak bzdurzy, w informacji jest 2,6 miliona galonów co daje 9854000 litrów, czyli około dziesięciu milionów a nie miliardów.
   Poprawcie to.