Systemy operacyjne

Cortana ma szansę zadebiutować na systemach iOS i Android?

przeczytasz w 1 min.

Temat ten wywołał na konferencji w Seattle jeden z przedstawicieli Microsoftu - Marcus Ash.

Cortana iOS Android

Kilka tygodni temu Microsoft zapowiedział nową wersję rozwijanego przez siebie systemu mobilnego. Windows Phone 8.1, o którym w tym przypadku mowa, powoli trafiać powinien do coraz większej liczby użytkowników, tym samym przynosząc im kilka nowości. Jedną z największych będzie Cortana - wirtualny asystent systemu. Czyżby miała ona zadebiutować również na platformach iOS i Android?

Temat ten wywołał na konferencji w Seattle jeden z przedstawicieli Microsoftu - Marcus Ash. Stwierdził on, iż przeniesienie Cortany na systemy Google i Apple byłoby niezwykle interesujące, co od razu wywołało pierwsze spekulacje. Przybrały one na sile dość mocno, dlatego też autor zastanawiających słów musiał zabrać głos ponownie.

Za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych stwierdził już jednoznacznie, że na tę chwilę nie ma jakichkolwiek konkretnych planów co do wyżej opisanych działań.

Cortana iOS Android wyjaśnienia

Priorytetem dla producenta jest w tej chwili to, aby możliwie najszybciej uczynić z Cortany niezwykle przydany element systemu Windows Phone 8.1 i udostępnić go dla jak największej liczby użytkowników.

Wydaje się, że zapowiedź rozwijanej dopiero Cortany na systemy iOS i Android nie miałoby teraz większego sensu, zwłaszcza, że platformy te mają swoich asystentów, którzy na tę chwilę wydają się nie tylko bardziej rozbudowani, ale sprawdzeni już w codziennym użytkowaniu. Być może sytuacja zmieni się jednak w przyszłości.

Źródło: macrumors, neowin

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  3
  szauuuu... zanim wyjdzie w wersji PL polska już będzie w finale mundialu 2022... tak jak SIRI...
  • avatar
   -NoN-
   0
   W przeciwieństwie do Apple'a, Microsoft najprawdopodobniej znacznie szybciej zadba o Polaków. Jestem prawie pewien, że polska Cortana będzie szybciej, niż polska Siri.