Wydarzenia

Don Mattrick z Microsoftu przechodzi do Zyngi

przeczytasz w 1 min.

Mattrick nie będzie bezrobotny ani przez chwilę, bo już czeka na niego nowe stanowisko w innej rzecz jasna firmie - Zynga.

Don Mattrick opuszcza Microsoft

Trudno oprzeć się wrażeniu, że ostatnie tygodnie nie są szczególnie dobre dla Microsoftu. Właśnie dowiedzieliśmy się o kolejnym wydarzeniu, które raczej nie będzie specjalnie korzystne dla giganta z Redmond. Z firmą pożegnał się Don Mattrick.

Jest to postać, o której w kontekście Microsoftu było w ostatnim czasie najgłośniej. To właśnie Don Mattrick, prezes ds. interaktywnej rozrywki, był twarzą Xboxa One i to on udzielił największej ilości wywiadów na temat nowej platformy. Doskonale wiemy, że nie została ona przyjęta zbyt ciepło przez graczy i to właśnie to podaje się za główny powód odejścia Mattricka.

Pierwsze informacje mówiące o całej sytuacji sugerowały jednocześnie, że Mattrick nie będzie bezrobotny ani przez chwilę, bo już czeka na niego nowe stanowisko w innej rzecz jasna firmie - Zynga. Przecieki po raz kolejny okazały się trafne, bo transfer Mattricka z Microsoftu do Zyngi oficjalnie potwierdziły już obydwie firmy.

Zynga logo

Don Mattrick obejmie w nowym miejscu pracy nie byle jakie stanowisko. Na dzień dobry i to już od 8 lipca zostanie bowiem CEO Zyngi, zastępując Marka Pincusa. Ten drugi nadal zostanie w firmie, jako dyrektor ds. produktów. Steve Ballmer wysłał natomiast do pracowników Microsoftu wiadomości e-mail informujące o odejściu Mattricka, w których jednocześnie podziękował mu za współpracę i zaznaczył wkład w dotychczasowe osiągnięcia firmy.

Nawet jeśli pojawią się głosy, że jest to ucieczka z tonącego okrętu to zaznaczyć trzeba, że również Zynga nie jest ostatnio w najlepszej kondycji. Zyski spadają, a ostatnio zwolnionych zostało wielu pracowników. Być może nowe pomysły Mattricka okażą się w tym przypadku zbawienne.

Źródło: theverge, marketplace

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Radical
  0
  Moim zdaniem mogą być dwie przyczyny odejścia głównodowodzącego oddziałem Xboxa zaraz przed premierą kolejnej generacji. Albo "górze" bardzo nie spodobały się jego działania albo sam nie wierzy w sukces i wolał spadać. Tak czy inaczej w bardzo złym świetle stawia to Microsoft.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Też by mi było wstyd podpisać się pod xboxem nowym więc nic dziwnego że odchodzi ;D
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    zynga poznaje to jest to chamskie badziewie które pcha się na chama w wielu programach aby uszczęśliwić nas na siłę zmieniając stronę startową i walać reklamami jakiś mini gierek.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     MS chce jak najszybciej zmienić negatywny wizerunek X0 stąd też przesunięcie osoby, która się z nim mocno kojarzy i z której wielokrotnie...ciągnięto łacha na forach. Twardziel...nadal się uśmiecha na foto powyżej mimo, że ewidentnie był kapitanem tego tonącego okrętu.