Mobile

Microsoft i Xiaomi ogłaszają partnerstwo

przeczytasz w 1 min.

Wojny patentowe przestały nas już dziwić. W kontekście firm Microsoft i Xiaomi, przynajmniej w najbliższym czasie, nie powinniśmy jednak o czymś takim słyszeć.

Dlaczego? Podpisane zostało bowiem porozumienie o podjęciu szeroko rozumianego partnerstwa. Najważniejsze zapisy mówią o wymienianiu się licencjami i patentami, chociaż bliższych informacji brakuje i raczej ich nie poznamy.

To jednak nie wszystko. Z umowy wynika, iż inne z jej skutków będą bardziej widoczne. Smartfony Xiaomi oferować mają (od września) preinstalowane aplikacje Microsoftu - te z pakietu Office, a także Skype'a. Na początku dotyczyć ma to modeli Mi 5, Mi Max, Mi 4s, Redmi Note 3 oraz Redmi 3.

„Jesteśmy podekscytowani możliwością ścisłej współpracy z Microsoft w zakresie nowych technologii. Jak wykazano w niniejszym porozumieniu, Xiaomi stara się budować trwałe, długoterminowe partnerstwa ze światowymi liderami technologicznymi, co ma na celu doprowadzenie do najlepszych doświadczeń użytkownika dla wszystkich fanów Mi.” - Xiang Wang, senior vice president firmy Xiaomi

Trudno mówić o zaskoczeniu, ponieważ Microsoft i Xiaomi już od dłuższego czasu starali się nie wchodzić sobie w drogę. Teraz współpraca ma być jeszcze bliższa, na czym skorzystać mają obydwie strony. Jak myślicie, która bardziej?

Źródło: windowscentral, news.microsoft

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  HoseArkadioMorales
  3
  Ten zasrany Microsoft się wszędzie wciska na siłę jak ciasne majtki w dupę
  • avatar
   kombajn
   3
   MS utrupiło Nokie przy pomocy Windows Phone to teraz sobie znaleźli nowego jelenia którego będą podpuszczać żeby produkował telefony pod ich system. Ciekawe tylko czy nowym prezesem Xiaomi zostanie typ z Microsoftu za dwa czy za trzy lata?
   • avatar
    Nareau
    2
    "Na mocy poszumienia Microsoft i Xiaomi" - zaszumiało w głowie? :)
    • avatar
     Niepiskoj
     2
     Nokie przeżuli ale Chińczycy to mądry naród i z Xiaomi się im nie uda,to jeszcze może być tak że to oni microsoft przeżują ;)
     • avatar
      Bostonawy
      2
      Nie daj się Xiaomi :'(
      • avatar
       Raider0001
       1
       Eh poświęcić parę MB na aplikacje MS w celu obniżenia ceny smartfona to raczej dobry pomysł Xiaomi.
       • avatar
        Konto usunięte
        -2
        O nieeee...Pewnie całe te "pakiety" od M$ zapchają całą pamięć i przymulą telefon.
        M$ zawsze pier.... to co dobre :)
        • avatar
         szymekkk
         0
         To teraz będą super smartfony (Xiaomi) z systemem którego prawie nikt nie chce, zawsze zepsują to co dobre.