Mobile

Microsoft i Xiaomi ogłaszają partnerstwo

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
13 komentarzy Dyskutuj z nami

Wojny patentowe przestały nas już dziwić. W kontekście firm Microsoft i Xiaomi, przynajmniej w najbliższym czasie, nie powinniśmy jednak o czymś takim słyszeć.

Dlaczego? Podpisane zostało bowiem porozumienie o podjęciu szeroko rozumianego partnerstwa. Najważniejsze zapisy mówią o wymienianiu się licencjami i patentami, chociaż bliższych informacji brakuje i raczej ich nie poznamy.

To jednak nie wszystko. Z umowy wynika, iż inne z jej skutków będą bardziej widoczne. Smartfony Xiaomi oferować mają (od września) preinstalowane aplikacje Microsoftu - te z pakietu Office, a także Skype'a. Na początku dotyczyć ma to modeli Mi 5, Mi Max, Mi 4s, Redmi Note 3 oraz Redmi 3.

„Jesteśmy podekscytowani możliwością ścisłej współpracy z Microsoft w zakresie nowych technologii. Jak wykazano w niniejszym porozumieniu, Xiaomi stara się budować trwałe, długoterminowe partnerstwa ze światowymi liderami technologicznymi, co ma na celu doprowadzenie do najlepszych doświadczeń użytkownika dla wszystkich fanów Mi.” - Xiang Wang, senior vice president firmy Xiaomi

Trudno mówić o zaskoczeniu, ponieważ Microsoft i Xiaomi już od dłuższego czasu starali się nie wchodzić sobie w drogę. Teraz współpraca ma być jeszcze bliższa, na czym skorzystać mają obydwie strony. Jak myślicie, która bardziej?

Źródło: windowscentral, news.microsoft

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  HoseArkadioMorales
  Ten zasrany Microsoft się wszędzie wciska na siłę jak ciasne majtki w dupę
  3
 • avatar
  kombajn
  MS utrupiło Nokie przy pomocy Windows Phone to teraz sobie znaleźli nowego jelenia którego będą podpuszczać żeby produkował telefony pod ich system. Ciekawe tylko czy nowym prezesem Xiaomi zostanie typ z Microsoftu za dwa czy za trzy lata?
  3
 • avatar
  Nareau
  "Na mocy poszumienia Microsoft i Xiaomi" - zaszumiało w głowie? :)
  2
 • avatar
  Niepiskoj
  Nokie przeżuli ale Chińczycy to mądry naród i z Xiaomi się im nie uda,to jeszcze może być tak że to oni microsoft przeżują ;)
  2
 • avatar
  Bostonawy
  Nie daj się Xiaomi :'(
  2
 • avatar
  Raider0001
  Eh poświęcić parę MB na aplikacje MS w celu obniżenia ceny smartfona to raczej dobry pomysł Xiaomi.
  1
 • avatar
  Konto usunięte
  O nieeee...Pewnie całe te "pakiety" od M$ zapchają całą pamięć i przymulą telefon.
  M$ zawsze pier.... to co dobre :)
  -2
 • avatar
  szymekkk
  To teraz będą super smartfony (Xiaomi) z systemem którego prawie nikt nie chce, zawsze zepsują to co dobre.