Oprogramowanie

Microsoft: komputery z Windows 8 i NVIDIA Tegra 3 dostarczane deweloperom

przeczytasz w 1 min.

Współpraca gigantów

Premiera Windows 8 zbliża się wielkimi krokami. W związku z tym Microsoft postanowił rozpocząć dostarczanie deweloperom systemu testowe komputery. Nie byłoby w tym wydarzeniu nic szczególnego, gdyby nie fakt, że zrobi to przy współpracy z NVIDIA.

Dostarczane przez Microsoft komputery wyposażone będą w mobilne czterordzeniowe procesory NVIDIA Tegra 3 z architekturą 4-Plus-1.

NVIDIA Tegra 3 procesor photo foto

Korzyści z takiej współpracy mają przełożyć się oczywiście na przyszłych użytkowników systemu, którzy otrzymają szereg nowych i dopracowanych aplikacji i obydwie firmy nie ukrywają satysfakcji z możliwości przyczynienia się do takiego stanu rzeczy.

„Pomagamy w wykorzystaniu ogromnego potencjału jaki drzemie w systemie Windows 8 dla procesorów ARM, takich jak Tegra 3.” - Tony Tamasi, wiceprezes ds. treści i technologii w firmie NVIDIA

„Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z firmą NVIDIA. Dzięki tej kooperacji możemy zaoferować czołowym deweloperom Windows komputery z procesorami ARM, wspierając rozwój aplikacji dla interfejsu Metro oraz tworzenie nowych urządzeń dla Windows 8.” - Aidan Marcuss, dyrektor ds. planowania biznesowego w firmie Microsoft
 

Więcej informacji z targów MWC:

Źródło: inf. prasowa, neowin

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  8
  Może na tabletach ale na PC Windows 8 to poracha, ciągle muszę migać tymi ekranami i robic boki mychą co z tego, że system szybki jeśli ogranicza moja pracę. Metro robi ogromny bałagan, po instalacji programów składniki rozsypały mi się po całym interfejsie i mam ogromny bajzel. Mam nadzieje, że w RTM będzie mozna wyłączyć Metro bo jeśli nie to sobie odpuszcze ten badziew.
  • avatar
   Konto usunięte
   2
   Po prostu dostaje szału jak ciągle przy wyborze znika mi z oczu pulpit to jest nie do przyjęcia!
   • avatar
    Konto usunięte
    -2
    Wszyscy tutaj są albo jakimiś cielakami albo nie wiem.
    Gdyby MS nidy nic nie zmieniał to mielibyście bezpulpitowy menedżer programów z Windows 3.11
    Dla mnie aplikacje metro na laptopie/desktopie są nie wygodne i ich nie używam. Nowy start screen za to jest o wiele bardziej przejrzysty od starego a przełączanie z Desktop na wyszukanie pliku/programu i z powrotem na Desktop jest w mgnieniu oka.
    Ogarnijcie się ludzie i doceńcie rozwój!!!
    • avatar
     Konto usunięte
     -3
     Gdzieś tam to w rejestrze zalazłem i wyłączyłem metro (google nie boli).
     System w miarę szybki, ale nie podoba mi się.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Niech sobie darują te metro albo trzeba będzie zmieniać w Rejestrze.