Smartfony

Microsoft Lumia 650 - średniak z Windows 10 na pierwszej grafice

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
8 komentarzy Dyskutuj z nami

Microsoft Lumia 650 zapowiada się na model ze średniego segmentu. Co dokładnie zaoferuje?

Microsoft logo

Premiera Windows 10 Mobile nie przyniosła ze strony Microsoftu większej ofensywny związanej z wypuszczaniem na rynek kolejnych smartfonów. Producent pokusił się do tej pory o 3 modele, ale kolejne tygodnie przynieść powinny kolejne nowości.

Ostatnio sporo mówiło się o modelu Lumia 850, który zapowiada się całkiem ciekawie. Będzie on jednak kierowany do osób lubiących duże ekrany. Nieco mniejszą propozycją ma być natomiast Lumia 650. O pracach nad nią wiemy już od jakiegoś czasu, ale dopiero teraz pojawiły się konkretniejsze informacje oraz grafika prezentująca wygląd urządzenia.

Microsoft Lumia 650

Lumia 650 oferować ma 5-calowy ekran o rozdzielczości 720 x 1280 pikseli. To, a także obecność systemu Windows 10 Mobile to na ten moment dwa wydaje się pewne elementy specyfikacji. Czego spodziewać się poza nimi?

Najprawdopodobniej procesora z rodziny Qualcomm Snapdragon, 1 GB pamięci RAM i kamery 8 Mpix. Nie powinno zabraknąć również modułu łączności LTE.

Nie można wykluczyć, że oficjalna premiera Lumii 650 odbędzie się razem z prezentacją przywoływanej Lumii 850. Kiedy? Najpewniej na początku przyszłego roku.

Źródło: phonearena, washingtonpost

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Misio38
  Znów nie ma fizycznych przycisków pod ekranem i takiegoż przycisku aparatu. Czy to takie drogie rozwiązanie, że tego już nie ma?w 1320 jest. Nawet w 710 było a, tu nie ma i żeby zrobić szybko zdjęcie trzeba odblokowywać telefon, włączać aplikację aparat i dopiero robić zdjęcie gdy nawet w 710 jednym przyciśnięciem przycisku aparatu telefon był odblokowany i aparat uruchomiony.
  2
 • avatar
  WEXEL
  Po grafice...można się spodziewać DualSim-u...i to na razie tyle.
  1
 • avatar
  michauowsky
  Średniaka ? Toż to plastikowy low end... nijak się odnosi do serii Samsunga z seri A 2016. Nowy A5 bije go na łopaty i specjalizacją i wyglądem.
  -5
 • avatar
  Konto usunięte
  Jak dla mnie to telefon powinien mieć snapdragona 410, 1,5 GB ramu i aparaty 13 i 5 (takie jak w lumii 640xl) i przy tym kosztować 700-800zł wtedy byłby konkurencyjny dla np. Motoroli moto g3 czy honora 4x. Wszystko poniżej tej specyfikacji albo w wyższej cenie spowoduje, że będzie niewiele chętnych na telefon.