Smartfony

Microsoft Lumia - taką nazwę nosić będą nowe smartfony Microsoftu

przeczytasz w 1 min.

Bardzo ciekawe, jak tego typu decyzja wpłynie na sprzedaż nowych urządzeń.

Microsoft Lumia

Microsoft planował rezygnację z nazw Nokia oraz Windows Phone i tak też zrobił. Już za chwilę na rynku debiutować będą smartfony Microsoft Lumia.

Kilka dni temu informowaliśmy o tym, iż rozpoczyna się proces przejścia na nowe nazewnictwo, który w pierwszej kolejności odbić ma się na stronach internetowych Nokii oraz Microsoftu. Nie było natomiast do końca jasne, jakie logo pojawiać będzie się na nowych smartonach. Teraz już to jednak wiemy.

Tuula Rytilä, wiceprezes marketingu smartfonów Nokii, zdradziła w ostatnim wywiadzie, iż na rynku debiutować będą smartfony Microsoft Lumia (logo Nokia pozostanie jedynie na klasycznych telefonach). Pierwsze z nich pojawić powinny się na początku przyszłego roku, najprawdopodobniej na targach CES lub MWC. Ujawniono także, że cały czas sprzedawane będą obecne już na rynku modele Nokia Lumia, dla których przewidziane jest także wsparcie Microsoftu.

Bardzo ciekawe, jak tego typu decyzja wpłynie na sprzedaż nowych urządzeń. Poprzeczka ustawiona została dość wysoko, ponieważ ujawniono właśnie, że w ostatnim kwartale sprzedanych zostało 9,3 miliona smartfonów Nokia Lumia. Jest to wynik naprawdę dobry, a nawet rekordowy - poprzedni najlepszy kwartalny wynik to 8,8 miliona sprzedanych egzemplarzy (analogiczny okres poprzedniego roku).

Źródło: gsmarena, log

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Hedrox
  5
  Ja tam temu systemowi dobrze wróżę. Ustawicznie się rozwija, jest coraz lepszy. Ma coraz więcej użytkowników. Dalsza unifikacja tylko jeszcze bardziej przekona kolejnych ludzi. Ja po Lumii 920 do Androida już nie wrócę. Będę się dział na nim, aż kiedyś kupię godnego następcę. Być może już nie Microsoftu, ale może LG, może Sony lub HTC? Po prostu telefon z Windows 10, choć niekoniecznie MS. Zależy jak się będzie to rozwijać. Na razie MS najlepiej wspiera swoje telefony więc kto lubi wsparcie i aktualizacje ten wybierze Lumię. Ale inni producenci chyba zaczęli się też ogarniać. Marzy mi się jakiś elegancki Galaxy Alpha ze wszystkimi patentami Samsunga + Windows.
  • avatar
   DonHugo
   -13
   Oj będzie wtopa...