Konsole do gier

Microsoft: nie będzie nowego Xboksa w 2010

Grzegorz Kubera | Redaktor serwisu benchmark.pl
Autor: Grzegorz Kubera
4 komentarze Dyskutuj z nami

Gigant z Redmond poinformował, że w roku 2010 nie możemy oczekiwać nowej konsoli z serii Xbox, pomimo tego, co powiedział dyrektor generalny Steve Ballmer.

Podczas mowy o kryzysie gospodarczym Ballmer podobno "otwarcie" potwierdził pogłoski, jakoby w 2010 r. na rynku miała pojawić się nowa konsola Microsoftu. CEO firmy mówił też, że urządzenie zaoferuje naturalny interfejs i zostanie wyposażone w technologię, która ma "naprawdę, naprawdę blisko do rzeczywistości". Sprzęt miał oferować także wbudowaną kamerę z możliwością rozpoznawania ruchu i głosu.

Pogłoski o konsoli Xbox Natal okazały się jednak tylko pogłoskami. Obecnie dostępna konsola Xbox 360 nie przekroczyła nawet w połowie swojego cyklu życiowego i wprowadzenie na rynek następcy byłoby nierozsądne.

Microsoft wyjaśnił więc o co chodzi, odcinając się od tego, co mówił Ballmer. Firma opublikowała stosowne oświadczenie, które zamieszczamy poniżej (przetłumaczone z j. angielskiego):

"Jak zespół Xbox wskazał na E3 dwa tygodnie temu, nie jesteśmy nawet w połowie cyklu życiowego konsoli obecnej generacji i wierzymy, że Xbox 360 będzie centrum rozrywki w wielu domach jeszcze przez długi czas w następnym dziesięcioleciu. Projekt Natal będzie ważną częścią tej platformy, ale nie mamy jeszcze potwierdzenia, jeśli chodzi o jego datę premiery."

Serwisowi Kotaku udało się porozmawiać z Aaronem Greenbergiem, dyrektorem ds. zarządzania produktami dla Xboksa 360 i usługami Xbox Live, który powiedział, że w najbliższym czasie "nie będzie nowej konsoli" Microsoftu.

Źródło: Inf. własna, Tom's Hardware.com

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  Szkoda :(...
 • avatar
  XaRaDaS
  I jak zwykle Ballmer coś spieprzył :D ale konsolka będzie nowa, czyli Xbox 360 Natal :D może to miał na myśli.
 • avatar
  B3N14M1N
  I bardzo dobrze... Konsolom i tak skrócił się okres żywotności. To nie pecety :D, żeby wydawać konsole(z nowymi podzespołami) co 6 miesięcy :)

  ftw: Next Gen jak najpóźniej

 • avatar
  SoundsGreat
  Mnie to cieszy.. mój 360 ma dopiero pól roku i co.. po nowego miałbym gnać do Saturna?? o nie ;D