Tablety

Microsoft Office 2013 na tablecie z Windows 8 Release Preview - zobacz jak działa

przeczytasz w 2 min.

Dotykowy interfejs w biurze

W zeszłym tygodniu została udostępniona podglądowa wersja pakietu biurowego Microsoft Office 2013, teraz jednak mamy okazje przyjrzeć się jak wygląda i sprawuje się ona w systemie Windows 8 Release Preview na tablecie.

Nadchodzący pakiet biurowy Office 2013 wywołuje nie mniejsze zainteresowanie niż znajdujący się właśnie w końcowej fazie produkcji system Windows 8. O ile każdy z nas mógł zobaczyć na materiałach wideo i zrzutach ekranu jak prezentuje się nowa wersja pakietu Office, niektórzy pokusili się też o instalację pakietu, tak aby przekonać się o możliwościach nowych aplikacji na własnej skórze, to jednak nie było nam dotąd dane zobaczyć jak sprawuje się na tabletach.

microsoft office 2013 wygląd tablelt hp windows 8 metro ui

Pakiet Office 2013 na tablecie sprawdziła redakcja Pocketnow. Wspomniany pakiet biurowy został uruchomiony w systemie Windows 8 Release Preview na tablecie HP TouchSmart TM2.

Największe zainteresowanie w prezentacji na tablecie wywoływał program OneNote MX, czyli specjalna wersja OneNote dla interfejsu Metro UI w Windows 8.

Pakiet standardowo dostarcza jedynie dwie aplikacje w pełni kompatybilne z kafelkowym interfejsem Metro UI, są to Camera i właśnie wspomniany OneNote MX. Wszystkie pozostałe są uruchamiane w standardowy sposób w desktopowym stylu, a to oznacza, że są znacznie mniej zorientowane na dotyk niż te przystosowane do Metro UI.

microsoft office 2013 wygląd tablelt hp windows 8 metro ui z bliska

Zaprezentowany pakiet działa na tablecie bardzo sprawnie, aczkolwiek obsługa standardowych aplikacji jest nieco bardziej utrudniona ze względu na korzystanie z interfejsu dotykowego. Prawdziwą przyjemność zaś stwarza obsługa specjalnej wersji OneNote.

Office 2013 jest rozwiązaniem nastawionym na połączenie z "chmurą", przeznaczonym do pracy w wielu środowiskach w tym również i na tabletach z Windows 8. Pakiet biurowy umożliwia prace nad dokumentami gdziekolwiek będzie użytkownik - w domu, pracy czy też podróży.

Użytkownicy w opcjach abonamentowych będą mieli możliwość udostępniania za pomocą strumieniowej transmisji z systemów Windows 7 i Windows 8, dzięki czemu możliwa będzie synchronizacja dokumentów i ustawień.

Praca Microsoftu skupiła się na możliwości przygotowania nowego dokumentu Word na komputerze z systemem Windows, a następnie kontynuowania nad nim pracy na urządzeniach z systemem Windows Phone i tabletów z Windows 8. Domowi użytkownicy będą mogli przechowywać swoje dokumenty w usłudze SkyDrive za pomocą "chmury" i mogą korzystać z takich usług jak SharePoint.

Pakiet Office 2013 wciąż w każdej dostępnej aplikacji stawia na model wstążki, a także na drobne elementy z interfejsu Metro UI. Jak oceniacie tabletową wersję nowego pakietu biurowego?


Więcej o pakietach Office:

Źródło: Pocketnow, tablet-news

Komentarze

27
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  okar19
  7
  ja nadal siedze na 2007 a tutaj niebawem 2013 : D
  • avatar
   Konto usunięte
   7
   Office bez pelnej fizycznej klawiatury. To jest pomysl rodem z zamknietego oddzialu psychiatryka.
   • avatar
    kerry_sd
    3
    pokazali jak przeglądać dokumenty na tablecie, nie pokazali jak je tworzyć...
    • avatar
     Konto usunięte
     2
     czy oni nie nauczą się że produkt ma być dla wszystkich... a cały czas odnoszę wrażenie że ich produkty a w szczególności pakiet office jest czymś na siłę wpychanym dla ludzi... zero prostoty tylko te ich wygibasy funkcjonalne... ale to tylko moja opinia... pozdrawiam
     • avatar
      hoodedman
      1
      tyle bezmyślnego przesuwania palcem po ekranie i kurwa ani razu ciemniak nie pokazał jak działa menu w okręgu które się chyba jeszcze rozwija, ale tego już do uja pana nie zobaczyłem bo Pan jest jakimś retardem. Pewnie też ni wie że w Polsce są plaże - dżizas...
      • avatar
       euclid
       -1
       porównywanie windows 8 do visty jest chyba trochę niedorzeczne ?!

       miałem zainstalowany win8 wersję próbną i nie mam nic do zarzucenia, czas ładowania 8s na dysku SSD... interfejs prosty do bólu...czego chcieć więcej
       • avatar
        Konto usunięte
        -2
        Interfejs wygląda brzydko i skomplikowanie, wiem, że nie muszą być jak Apple, ale to chyba z nimi chcą konkurować, więc... A co do windowsa 8, jestem ciekawy jak na tym wyjdą gracze, bo jak na razie opinie nie są pochlebne: http://www.cdaction.pl/news-27888/blizzard-zgadza-sie-z-kontrowersyjna-opinia-gabea-newella-o-windowsie-8.html
        • avatar
         racedriver
         -8
         windows 8 = vista = porażka
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          Jak dobrze rozumiem Win8 bedzie mial jedna instalacje dla tabletow i PC? Czy beda jakies okrojone wersje specjalnie pod tablety?
          • avatar
           bankaigoku
           0
           Windows 8 DLA MNIE jest taki nieczytelny i mało funkcjonalny ... i do tego wprowadzili te obrzydliwe kafle łącznie z metro do komputerów PC .

           Jak na razie wystarczy mi "7" w PC , a w telefonie Android :P