Oprogramowanie

Użytkownicy Office 365 otrzymują nielimitowaną przestrzeń w OneDrive

przeczytasz w 1 min.

Firma Microsoft przygotowała dla swoich klientów niemałą niespodziankę. Jak zapowiada - to dopiero początek.

Office 365 OneDrive

Firma Microsoft przygotowała dla swoich klientów niemałą niespodziankę. Wszyscy subskrybenci usługi Office 365 otrzymają bezpłatny dostęp do nielimitowanej przestrzeni na platformie chmurowej OneDrive.

Prezent będzie przekazywany stopniowo. Najpierw nielimitowana przestrzeń w OneDrive trafi do tych użytkowników, którzy korzystają z pakietu Office 365 w wersji Home, Personal oraz University. Z czasem jednak nieograniczony OneDrive trafi również do klientów biznesowych.

Jak chwali się firma Microsoft, z pakietów Office 365 w wersji Home i Personal korzysta łącznie ponad 7 milionów osób. Pakiet biurowy na abonament jest wręcz stworzony z myślą o chmurowej przestrzeni, zatem korzyści płynące z nielimitowanego dostępu do OneDrive mogą okazać się całkiem spore.

„Cieszymy się, że możemy kontynuować naszą misję mającą na celu uczynienie OneDrive liderem sektora platform chmurowych” – zapowiada Chris Jones, wiceprezes OneDrive i SharePoint. – „Bądźcie czujni – w nadchodzących miesiącach przekażemy wam jeszcze więcej ekscytujących ogłoszeń”.

O co chodzi? – „Nieograniczony dostęp do OneDrive jest tylko małym krokiem w kierunku naszego dużego projektu. Chcemy dostarczyć rozwiązania, które połączą życie osobiste i pracę oraz pomogą ludziom w przechowywaniu, synchronizacji i udostępnianiu ważnych dla nich plików, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa”.

Źródło: Microsoft, OneDrive Blog

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  3ndriu
  7
  To jest świetna wiadomość. Dzięki temu będziemy mogli dużo łatwiej dzielić się własnymi dokumentami ze światem.
  Tak, wiem że praca w chmurze potrafi zapobiec katastrofom związanym z awarią własnego sprzętu, ale i tak mam nadzieję że ten bezpłatny dostęp nie zamieni się w wymuszony.
  • avatar
   Konto usunięte
   6
   Chmury? Jak najbardziej, ale tylko na niebie :]
   • avatar
    Konto usunięte
    5
    I tak wolę Office'a 2007, nie przekonuje mnie to w żadnym stopniu....
    • avatar
     Konto usunięte
     5
     I tak oto zaczęły się czasu totalnego szpiegostwa populacji tego świata, a w szczególności bezmózgich pracowników korporacji, którzy jak nikt inny chcą dzielić się swoimi tajemnicami handlowymi z Microsoftem, Białym Domem, FBI, SIA i Bóg wie komu tam jeszcze. Brawo M$ tak trzymać.
     • avatar
      Konto usunięte
      4
      "...które połączą życie osobiste i pracę..." - to ja podziękuję za taką przyszłość...
      • avatar
       Konto usunięte
       3
       Najwidoczniej afera z hollywoodzkimi celebrytkami niewielu nauczyła skoro już ponad 7 milionów "frajerów" skusiło się na twór Microsoftu. Czy tylko ja już dawno przekonałem się ze "Zachód" robi się coraz głupszy i to na własne życzenie?
       • avatar
        jkbrenna
        3
        nie przypuszczalem ,ze Office mozna juz za 200 zl kupic, szkoda, ze sie tak bardzo do LibreOffice przyzwyczailem..
        • avatar
         Atak-Snajpera
         1
         Office'a od M$ to chyba tylko "hardcorowe" sekretarki jeszcze używają. Reszcie i tak LibreOffice wystarcza.
         • avatar
          ArioX
          0
          Świetnie :D
          • avatar
           MarTum
           0
           M$ +1
           • avatar
            Konto usunięte
            0
            Osobiście uważam chmurę za dobrym rozwiązaniem, ale tylko w jednym przypadku. Mianowicie gdy jako firma potrafimy odróżnić dane, które nie mogą być podane dalej do publicznej wiadomości i wtedy jako organizacja/firma tworzymy tak zwaną chmurę prywatną wewnątrz firmy i ją utrzymujemy oraz korzystamy z usług na dane przeznaczone typowo publicznie i takie dane można już udostępniać za pomocą firm trzecich (wiadomo o sprawdzonej reputacji). Ale to tylko moje zdanie :)