Internet

Microsoft Office 365 Video: YouTube dla biznesu

przeczytasz w 1 min.

Jest to narzędzie do publikacji i udostępniania materiałów wideo w pracy.

Office 365 Video

Praca w korporacji (i nie tylko) wygląda dziś już zupełnie inaczej niż jeszcze dziesięć lat temu. Udostępnianie i wspólna praca na tych samych dokumentach to dziś norma. Mało kogo zdziwiłoby pewnie także polecenie z ust szefa: udostępnij mi proszę wideo przedstawiające tę operację. Mając to na uwadze firma Microsoft wprowadziła nową usługę – Office 365 Video. Jest to narzędzie do publikacji i udostępniania materiałów wideo w pracy. Spokojnie można nazwać tę platformę: YouTube dla biznesu.

Jak wskazuje na to sama nazwa, platforma Video jest częścią pakietu biurowego Office 365. Możemy zatem liczyć na bezpieczne przechowywanie i udostępnianie firmowych plików wideo – tak jak dotychczas było to w przypadku dokumentów tekstowych, arkuszy kalkulacyjnych, PDF-ów czy obrazów. Z nową usługą Microsoftu możliwe jest dzielenie się w ramach jednego przedsiębiorstwa różnego rodzaju filmikami – demami, materiałami szkoleniowymi czy też prezentacjami wideo – bez konieczności korzystania z rozwiązań zewnętrznych.

Office 365 Video wersje

Office 365 Video w dużym stopniu jest jak YouTube. Znajdziemy nawet system rekomendacji podobnych filmików. Podobnie jak na platformie Google, odtwarzacz Microsoftu obsługuje zarówno Flash, jak i HTML5, dzięki czemu filmiki zobaczymy nie tylko na najnowszych przeglądarkach. Największa różnica polega natomiast na tym, że udostępniający materiał pracownik ma bardzo precyzyjną kontrolę nad tym, kto finalnie otrzyma do niego dostęp. 

Poza wersją windowsową, usługa Office 365 Video dostępna będzie także na smartfonach. A przynajmniej na Apple iPhone. Na razie nie wiadomo czy pojawi się też wersja na Androida.

Źródło: Microsoft, SlashGear

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!