Oprogramowanie

Microsoft Office będzie wspierał dokumenty OpenOffice

przeczytasz w 1 min.

Microsoft zapowiedział, że wprowadzi pełne wsparcie dla OASIS Open Document Format (ODF) w wersji 1.1 do Microsoft Office 2007. Nastąpi to już w 2009 roku, wraz z premierą Service Pack 2 do tego pakietu biurowego. Microsoft Office 2007 wzbogaci się również o obsługę Open XML, prawdopodobnie jednak w nieco późniejszym terminie.

Koncern wydał już instrukcje dla programistów, w jaki sposób korzystać ze wsparcia dla ODF i Open XML. Co więcej, zapowiada, że będzie aktywnie współuczestniczył w rozwijaniu obu standardów.

Obsługa otwartych formatów w pakiecie Microsoft Office 2007 to ułatwienie dla użytkowników i duży krok w kierunku odejścia od strategii z poprzednich lat, w której koncern promował przede wszystkim własne, zamknięte standardy. Pozostaje mieć nadzieję, że gigant z Remond nie postanowi wprowadzać do ODF własnych rozwiązań, które nie będą kompatybilne z produktami konkurencji, jak to już wcześniej bywało ze specyfikacją HTML, czy językiem Java.

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  erte0
  0
  Lepiej późno niż wcale! Jeszcze jakby pojawił się jakiś service pack do starszych wersji Office'a to dla wielu osób skończyłyby się problemy z przenoszeniem dokumentów pomiędzy tymi pakietami.
  • avatar
   pit2001
   0
   Może to próba odwrotu od OOXLM, które zostało wciśnięte przez odbyt organizacji ISO, która dzięki temu stała się bezużyteczną i jeszcze o tym nie wie.

   Jak standardy można kupić, to po co te standardy ?
   • avatar
    Radiowiec
    0
    Co to znaczy, że "Microsoft Office 2007 wzbogaci się również o obsługę Open XML"? Przecież to właśnie format MS Office 2007? Chyba że mowa o przyszłym doszlifowaniu szczegółów implementacyjnych (bo Office 2007 nie jest referencyjną implementacją obsługi OpenXML)?
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Lepiej późno niż wcale... dla mnie - jednak zbyt późno. Od chyba 5 lat korzystam z OpenOffice i na przesiadkę na produkt MS się nie zanosi. OO już od dawna nie ma problemów z obsługą formatów MS Office, a od wersji 3.0 bezproblemowo czyta egzotyczne formaty MS Office 2007. Tylko pod Windows Mobile muszę korzystać z produktu MS... jeszcze nie ma mobilnego OO :)