Systemy operacyjne

Microsoft Redstone nowym systemem lub dużą aktualizacją Windows 10

przeczytasz w 1 min.

Microsoft od lat posługuje się kodowymi nazwami swoich produktów. Co oznacza kolejna z nich?

Microsoft Redstone

Microsoft od lat posługuje się kodowymi nazwami swoich produktów. Najbardziej znane, bo i zarazem ostatnie z nich, to Blue oraz Threshold. Ukrywano pod nimi odpowiednio Windows 8.1 i Windows 10. Wygląda na to, że już powinniśmy zacząć oswajać się z nazwą Redstone. Pytanie tylko, czego spodziewać się tym razem?

Niektórzy szybko pokusili się o stwierdzenie, iż mowa tutaj o kolejnej wersji systemu Windows. Zdecydowanie bardziej prawdopodobna wydaje się jednak druga opcja. Ta zakłada, iż Redstone to pierwsza, bardzo duża aktualizacja nadchodzącego Windows 10, mogąca przywodzić na myśl pakiety Service Pack.

Nie należy spodziewać się tutaj rewolucji, ale raczej udoskonalenia tego, na co po premierze Windows 10 narzekać będą użytkownicy. Nowe funkcje ukierunkowane mają być na Xbox, Surface Hub, HoloLens, Microsoft Band czy pakiet Office.

Za opcją przedstawiającą Redstone jako aktualizację "dziesiątki" przemawia też fakt, że produkt ten rozprowadzany ma być dwuetapowo - w czerwcu i październiku przyszłego roku.

Jest jednak jeszcze trzeci wariant. Redstone może bowiem łączyć się z premierą Windows Server, która ma mieć miejsce w przyszłym roku.

Co wydaje wam się najbardziej prawdopodobne?

Źródło: theverge, neowin

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dudi4Fr
  7
  "Redstone" będzie Windows'em 10.1. Wyjdzie na początku przyszłego roku, a zawierać będzie to czego MS nie zdarzy dodać od 10-tki przez przesuniecie premiery z tegorocznej jesieni na początek lata.

  Teraz zależy od MS czy będą go liczyć jako Service Pack czy tak jak było w przypadku 8 że 8.1 był w sumie 9-tką.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   moim zdaniem to niech się przestaną wygłupiać, bo stabilność wersji to ostatnio dla microsoft jedna wielka przegrana. niech się nie dziwią że na serwerach króluje linux, zwłaszcza że typowo jest bezpłatny, a płaci się wyłącznie za wsparcie. co do linuxa jeszcze jedno. często wydawcy linuxa oferują wsparcie dla swoich wersji, jednak bez wielkiego wysiłku można znaleźć poważne wspierające firmy dla wersji praktycznie dowolnych, łącznie z wersjami z szufladki "community".
   • avatar
    xFruciuux
    0
    Redstone=Minecraft
    Minecraft=kwadraty
    kwadraty=kontynuacja kafelkowego interfejsu :|