Aplikacje mobilne

Microsoft Selfie - mobilna aplikacja podbijająca... iOS

przeczytasz w 1 min.

Microsoft pokusił się o propozycję szybko zyskująca popularność. Wkrótce zawitać powinna ona na inne platformy.

Microsoft Selfie

Microsoft kilka razy udowodnił już, że jest w stanie przygotować aplikację mobilną, która szybko zdobędzie popularność. Dowodzi tego także Microsoft Selfie, chociaż propozycja ta może być także symbolem pewnego problemu.

Microsoft Selfie to bowiem aplikacja, która oferowana jest jedynie na systemie Apple iOS. Fanów autoportretów zjednała sobie bardzo szybko. Jak się okazuje, w zaledwie dwa tygodnie pobrano ja ponad pół miliona razy. Pomysł z automatycznym wprowadzaniem efektów z uwagi na wiek, płeć czy kolor skóry okazał się trafiony. Tak samo jak możliwości bardziej znaczących korekt, chociażby w postaci redukcji szumów. Zdjęcia można naturalnie błyskawicznie publikować na portalach społecznościowych.


Pojawia się wiele pytań o to, dlaczego Microsoft Selfie w pierwszej kolejności nie pojawiło się na systemie samego Microsoftu, który krytykowany jest właśnie za małą liczbę dostępnych aplikacji. Odpowiedź nie jest łatwa, chociaż wkrótce omawiana pozycja zawitać powinna na Windows 10 Mobile.

W przypadku aplikacji na Androida sytuacja wygląda zdecydowanie lepiej, także  w przypadku pozycji związanych ze zdjęciami. Niemniej i tutaj Microsoft Selfie może namieszać, o czym wkrótce się zapewne przekonamy, ponieważ i na tym systemie planowana jest premiera aplikacji.

Źródło: youtube - Microsoft Research, Microsoft

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  3
  Wypuszczają aplikację na inne systemy, na swój własny nie potrafią porządnej aplikacji zrobić. Microsoft sam pogrzebał Windows Mobile.
  • avatar
   Agresor
   2
   Pobijajaca , kogo i za co? :-P
   • avatar
    Ernest 6 Aligator
    1
    Czy to nie jest przypadkiem kopia Lumia Selfie - tylko że pod inną nazwą?