Gry mobilne

Microsoft świętuje 10-lecie serii Minecraft - oto Minecraft Earth

z dnia
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
9 komentarzy Dyskutuj z nami

Minecraft przenosi się nie tylko na smartfony, ale i do rzeczywistości. Minecraft Earth to gra, która będzie wykorzystywała technologię rozszerzonej rzeczywistości.

Minecraft to swojego rodzaju fenomen, który, co potwierdzają ostatnie statystyki, zdaje się trwać mimo upływu lat. Być może nie każdy zdaje sobie sprawę, ale w tym roku obchodzimy 10-lecie serii Minecraft. I właśnie z tej okazji Microsoft przygotował coś nowego.

Przekroczenie liczby 200 milionów zarejestrowanych użytkowników Minecrafta może robić wrażenie. Wydawca nie zamierza jednak na tym poprzestawać, skrywanym do tej pory projektem okazuje się Minecraft Earth. To darmowa gra mobilna, która będzie wykorzystywała technologię rozszerzonej rzeczywistości.

Bardzo szybko padły tu porównania do Pokemon Go i są one jak najbardziej trafne. Oczywiście w tym przypadku cel będzie inny, podobnie jak w znanych do tej pory wersjach Minecrafta głównym założeniem ma być budowanie. W innym niż dotychczas wydaniu, ponieważ zdobywanie surowców ma odbywać się w trakcie spacerów ze smartfonem. Budowanie ma być możliwe w pojedynkę lub z innymi graczami, a jego efekty da się „przenieść do rzeczywistości”. Poza tym w grze mają pojawiać się specjalne wyzwania, dzięki realizacji których zdobędzie się punkty doświadczenia i inne nagrody.

Data premiery Minecraft Earth pozostaje niewiadomą. Pewne jest za to, że gra trafi na urządzenia z systemami Google Android oraz Apple iOS. Należy spodziewać się modelu free-to-play.


Źródło: minecraft, Xbox Polska

marketplace

Komentarze

9
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Pomysł fajny... szkoda że nie ma jeszcze jakiejś sensownego urządzenia AR bo sam telefon to tak jak patrzenie na świat przez dziurkę od klucza :/
 • avatar
  podobno twórcy tej gry nie zaprosili bo powiedział że czuje sie dobrze będąc białym człowiekiem który ma normalną rodzinę
 • avatar
  Minecraft z teksturami i Ray Tracingiem.

  https://www.youtube.com/watch?v=93fooeo2v3M&t=49s
 • avatar
  Minecraft z teksturami i Ray Tracingiem.

  https://www.youtube.com/watch?v=93fooeo2v3M&t=49s
 • avatar
  Nie miałem większych zarzutów do Pokemon GO. Zapewne dzięki temu, że nie umieścili żadnego punktu tej gry w moim ogródku ;). Ale ten Minecraft AR źle wróży. Przecież gimbaza będzie robiła dziwne napisy lub figury na domach nielubianych osób. Kto to będzie kontrolował i usuwał?

  Oczywiście ktoś na ten zarzut może odpowiedzieć: "co za problem, nie korzystaj". Ale wyobraźcie sobie, że co się stanie w sytuacji, gdy dziecko będzie chciało sprawdzić co to jest Minecraft AR a na swoim domu zobaczy wielkiego fallusa :(. Ewentualnie inne dziecko z sąsiedztwa będzie się z niego podśmiewało.
 • avatar
  Google Android oraz Apple iOS

  zaorali własny system , aż żal , zapowiadało się dobrze