Aplikacje mobilne

Korzystasz z Teams? Microsoft planuje wprowadzić funkcję, która może Ci się przydać

przeczytasz w 1 min.

Aktualizacje Teams są przeprowadzane na bieżąco. Microsoft nie pozwala długo czekać użytkownikom na kolejne nowości. Najnowsza funkcja, która pojawi się już najprawdopodobniej w czerwcu pozwoli otwierać pliki w trybie offline.

Otwieranie plików w trybie offline w Microsoft Teams

Odnośnie aktualizacji Microsoft Teams ostatnio mieliśmy okazję dowiedzieć się o dwóch nowych funkcjach - PowerPoint Live oraz automatycznym nagrywaniu spotkań.

Według mapy produktowej Microsoft - na czerwiec tego roku przygotowano aktualizację, która wprowadzi możliwość otwierania plików w trybie offline.

Microsoft Teams - mapa produktowa

Jak wynika z oficjalnych informacji na stronie producenta - funkcja w pierwszej kolejności trafi na urządzenia mobilne z systemem Android. Nie wspomniano o innych platformach, ale można założyć, że użytkownicy iOS również mogą spodziewać się nowej funkcjonalności, choć nieco później.

Otwieranie plików offline w Microsoft Teams będzie możliwe tylko, jeśli te zostaną wyświetlone wcześniej. Każdy plik musi zostać zatem raz uruchomiony podczas połączenia z internetem. Każde kolejne otwarcie będzie natomiast możliwe w trybie offline - bez konieczności fizycznego pobrania konkretnego pliku.

O ile w domu, gdzie posiadamy połączenie z siecią niemal całodobowo - tak rozwiązanie pozwalające na wyświetlanie plików offline może sprawdzić się m.in. podczas podróży.

Microsoft Teams - pobierzMicrosoft Teams - pobierz

Potrzebowaliście takiej funkcji, czy jednak są ważniejsze rzeczy, które Microsoft powinien poprawić? Napiszcie w komentarzach.

Źródło: windowscentral.com, microsoft.com

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  bobbaniak
  3
  ...a co do "NAPRAWY", to poprosiłbym o wprowadzenie umiejętności współpracy MS Teams z pakietem Microsoft Office 2019 :)
  1) Może kiedyś nareszcie uda mi sprawić, że w udostępnianym oknie Worda da się wstawić twardą spację
  2) Może wymagająca najwyższej techniki funkcja, jak możliwość wyświetlenia jednocześnie listy uczestników i okna czatu, będzie kiedyś dostępna
  3) Fajnie by było, gdyby Teams WIDZIAŁ również okno konfiguracji funkcji w Excelu, a nie trzeba robić PRTSC i pokazywać w oknie Paint, co prowadzący zajęcia widzi na ekranie
  3) może kiedyś doczekam się funkcji SpotLight...
  4) może kiedyś uda się również pisać po udostępnionych oknach (a nie tylko po tablicy)
  5) może kiedyś doczekamy się, że Teams będzie mógł przełączać się pomiędzy udostępnianymi oknami, a nie najpierw trzeba przerwać udostępnianie i ponownie rozpocząć następne
  6) ...a przy udostępnianiu okien będzie je widział lepiej (lub w ogóle)
  • avatar
   bobbaniak
   -2
   Od 1,5 roku prowadzę zajęcia z MS Teams i Zoom. Jeśli ktoś naprawdę myśli, że MS Teams jest prawdziwą konkurencją na Zoom'a, to niech porządnie pierd...lnie się w głowę. Różnica w konfiguracji, funkcjonalności i przyjazności dla użytkownika to przepaść.