Systemy operacyjne

Microsoft uchyla rąbka tajemnicy odnośnie cen Windows 10 - raczej nie zachwycają

przeczytasz w 1 min.

Producent zapowiadał, iż Windows 10 dostępny będzie w bardzo atrakcyjnych cenach, ale trudno je takowymi określać.

Windows 10 ceny

Wczoraj dowiedzieliśmy się, że Windows 10 zadebiutuje na rynku niemal w samym środku wakacji, bo 29 lipca. Dziś możemy podzielić się z wami informacjami dotyczącymi cen nowej wersji systemu, ponieważ Microsoft uchylił wreszcie rąbka tajemnicy w tej kwestii.

Niektórzy użytkownicy będą mogli skorzystać z opcji darmowej aktualizacji (proces rezerwacji już ruszył), ale nie zabraknie też osób, które będą chciały lub musiały dokonać zakupu. Z jakim wydatkiem trzeba będzie się w przypadku Windows 10 liczyć?

W USA za Windows 10 Home zapłacić trzeba będzie 119 dolarów, a za Windows 10 Pro już 199 dolarów. Możliwa ma być również opcja przesiadki z wersji Home na Pro, ale kosztować ma ona 99 dolarów, a więc nie wydaje się szczególnie korzystna.

„Najłatwiejszą drogą do rozpoczęcia korzystania z Windows 10 jest uaktualnienie swojego systemu za darmo. Można będzie jednak także kupić kopię Windows 10, jeśli nie zdecydujemy na aktualizację lub jeśli chcemy dokonać zakupu z innych powodów, takich jak na przykład chęć zainstalowania systemu na samodzielnie zmontowanym komputerze. Sugerowane ceny detaliczne Windows 10 w USA będą takie same jak w przypadku Windows 8.1.”

Jak ocenić należy powyższe kwoty? Zapewne każdy będzie miał tu swoje zdanie, ale należy pamiętać o dwóch sprawach. Po pierwsze z uwagi na zmiany związane z rynkiem walut w Polsce może przełożyć się to na dość wysokie sumy. Po drugie natomiast Microsoft zapowiadał, iż Windows 10 dostępny będzie w bardzo atrakcyjnych cenach, co zachęcać ma do zakupu legalnego oprogramowania. Jak widać, atrakcyjność to chyba pojęcie względne.

Źródło: ibtimes.co.uk, neowin

Komentarze

56
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Preston2009
  43
  Gdyby u nas kosztował 99zł nikomu nie opłacałoby się piracić. Niestety przez wywindowane średnie zarobki przepłacamy codziennie.
  • avatar
   naqerpl
   20
   Zapowiada się następny system piracony na potęgę ...
   • avatar
    AndreoKomp
    8
    Mnie ciekawi tylko jedna rzecz. Czy jak na laptopie zrobię darmową aktualizacje z Windows 7 do Windows 10, to od tego momentu będę mógł wykonywać czystą instalacje z płyty instalacyjnej Windows 10, podając kod Windows 7. To jest chyba najważniejsza kwestia z darmową aktualizacją. Jak Windows 10 będzie legalny tylko wtedy, kiedy będziemy przeprowadzać update z Windows 7, to po roku już nie zainstalujemy sobie darmowego Windows 10 w przypadku konieczności przeinstalowania systemu. W takim przypadku można powiedzieć, że system jest darmowy, ale tylko przez ten pierwszy rok, kiedy będzie można wykonywać aktualizacje. Nie znamy bowiem dnia, ani godziny, kiedy będzie trzeba przeinstalować system operacyjny. Pomijam kwestie jak będzie chodził komputer po takiej aktualizacji, a czystej instalacji systemu.
    Ceny Windows 10 są zdecydowanie za wysokie. Takie ceny dla firm, które zarabiają przy użyciu komputerów ja rozumiem, ale dla Kowalskiego, który potrzebuje systemu, żeby neta przeglądać, muzyki posłuchać, film obejrzeć lub zagrać to mocna, mocna i jeszcze raz mocna przesada. Dla użytkownika domowego Windows powinien kosztować 120, ale złotych z możliwością oczywiście przenoszenia go na dowolny komputer. Powinny również być licencje na kilka komputerów w niższej cenie, ponieważ w domu często jest kilka komputerów/laptopów. W takich cenach niech się nie dziwią, że ludzie używają pirackich kopii w domu.
    • avatar
     alb3rt
     6
     A abonament? Będzie czy nie?
     • avatar
      InsanePlumber
      6
      Jedynie co mnie może przekonać do przesiadki na windows 10
      to DX12.
      Jeśli doniesienia/zapewnienia o wyższej wydajności względem poprzednich DX się potwierdzą.
      Ale to za jakieś parę lat kiedy gry zaczną wykorzystywać potencjał DX12.
      Do 2020 będę używał nadal windows 7 64bit.
      • avatar
       davidoff
       3
       jak jest z licencją jak zrobie update z 8 na 10 mam płyte Z87 i będę chciał powiedzmy za 2lata nowa płyte kupić to nie zaisntaluje 10 i też nie zainstaluje 8 ?
       • avatar
        Dragonik
        1
        Najlepeiej poczekać na testy DX 12 bo jak wiadomo zapowiedzi sobie a rzeczywistość sobie
        • avatar
         Konto usunięte
         1
         Dokładnie pytanie się nasuwa : - mam klucz do 8, ale nie działa do 8.1 i paraliż mnie bierze jak myślę ze 2 dni ( +aktualizacje) muszę spędzić aby system zainstalować, próbowałem sztuczki kruczki z 8.1 na raz, nie idzie. Zmierzam, że chcę czystą 10 ale klucz od 8 :) lub 7ki :) To by pomyśleli w kierunku klienta trochę :) Proponuję stronę gdzie klucz od 7ki , 8ki, 8.1 można by "wymienić/dostać" na 10kę "ino raz" !!! , a jak ktoś by chciał 7,8,8.1 spowrotem , stary klucz by był aktywny. Nasuwa się pytanie: no tak , ale ogólnie to można by tak mieć stary i nowy za free. Zgadza się ale jak dają nowy za free ... to czemu nie, ewentualnie wprowadzić okres przejściowy, 2-3 miesiące na podjęcie decyzji :)
         • avatar
          maoper77
          0
          "Zapewne każdy będzie miał tu swoje zdanie, ale należy pamięć o dwóch sprawach".
          tu powinno być "pamiętać"
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           A co z obsługą aplikacji Androida pod Windowsem natywnie? Ostatnio o tym pisaliście. Będzie czy nie? Bo to jedna z najlepszych funkcjonalności Windowsa którą by miał. Szczególnie na tabletki :)
           • avatar
            suntzu
            0
            Licencje będzie można jak w 8 przenosić na nowy komputer?
            • avatar
             TMStoke
             0
             Drodzy redaktorzy.
             roszę sprawdzić i potwierdzić, że Windows umożliwił czystą instalację systemu Windows 10, zamiast procesu aktualizacji z Win 7 i Win 8.1.

             Czyli posiadając wyżej wymienione systemy i chcąc w ciągu roku od premiery dziesiątki przejść za darmo na najnowszy OS możemy przeprowadzić czystą instalację systemu używając klucza nabytego przez nas Win 7 i 8.1 :)
             • avatar
              RomanXT
              0
              Czytając tutaj nie które komentarze że dla Niemca czy Francuza 100 EU to jest cena "zaporowa", mam wrażenie że że są to osoby które mieszkają na księżycu. Natomiast stwierdzenia że bardzo dużo ludzi w Polsce zarabia po 4 czy 8 tyś jest totalną ignorancją tak jak bym słyszał Polskich polityków którzy maja diety po 30 tyś (z prowadzeniem biura) i nie żyją w Polskiej rzeczywistości. Owszem są programiści którzy mają po 8 tyś ale ilu ich jest?? a taki sam programista w Niemczech zarabia 8 tyś ale EURO więc jak to można porównywać!?. Moja firma produkuje i sprzedaję oświetlenie typu premium i 99,90% idzie na zachód a tam to kupuje przysłowiowy kowalski, u nas nawet zamożni nie kupowali bo za szkoda im było wydać 29UE na lampkę kiedy Chinskie G... mogą mieć za 6 EU.
              Tak jak ktoś stwierdził dla Niemca 100EU to tak jak dla Polaka 100zł. i to jest prawda.