Oprogramowanie

Microsoft Windows 7 i Xbox 360: zakazano ich sprzedaży w Niemczech

przeczytasz w 1 min.

Kolejny spór patentowy

Być może wkrótce zyski Microsoftu w Europie znacznie spadną. Na firmę nałożono bowiem zakaz dystrybucji systemu Windows 7 oraz konsoli Xbox 360, a także przeglądarki Internet Explorer i odtwarzacza Windows Media Player na terenie całych Niemiec.

Sprawa jest dość poważna, ponieważ wspomniany zakaz został zarządzony wyrokiem Sądu Okręgowego w Mannheim. Jest on wypadkową pozwu złożonego przez Motorolę, która oskarżyła giganta z Redmond o bezprawne wykorzystanie jej patentów, konkretnie kodeku H.264.

Microsoft Windows 7 Xbox 360 zakaz sprzedaży wyrok sądu

"Jesteśmy zadowoleni, że Sąd w Mannheim udowodnił, że produkty firmy Microsoft naruszają własność intelektualną Motoroli. Jesteśmy jednak otwarci na wszelkie rozsądne rozwiązania tej kwestii." - oficjalne oświadczenie Motoroli

Wyrok jest nieprawomocny i oczywiście jak nie trudno się domyślać, Microsoft już przygotowuje apelację. Poza tym firma wydała też krótkie oświadczenie, w którym nie skupia się na swoim postępowaniu, a na Motoroli, która to powinna uczynić swoje patenty bardziej przystępnymi. Nie do zaakceptowania jest bowiem suma 4 miliardów dolarów rocznie, jakiej żąda Motorola.

"To jest tylko jeden krok w długim procesie, ale jesteśmy przekonani, że Motorola w końcu udostępni swoje podstawowe patenty na uczciwych i rozsądnych warunkach. Skorzystają na tym bowiem głównie konsumenci. Nasza działalność w Niemczech nie ulegnie zmianie, a od wyroku sądu oczywiście się odwołamy." - oficjalne oświadczenie Microsoftu

Microsoft Motorola spór patentowy pozew 

Podobnych sporów historia zna już wiele i zapewne będzie ich jeszcze mnóstwo. Warto jednak śledzić tę sprawę dalej, ponieważ ewentualne podtrzymanie wyroku byłoby dla Microsoftu sporą porażką.

Co sądzicie o sporze Microsoftu z Motorolą?
 

Więcej o firmie Microsoft i jej produktach:

Źródło: engadget, phandroid, ubergizmo

Komentarze

49
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  3
  Zaraz, zaraz... z tego wynika, że nawet legalny Windows jest... PIRACKI!!!!
  • avatar
   gatar
   2
   Jak zwykle prawnicy zarobią a obie firmy po wymianie "ciosów" i reklamie nadal będą istnieć i "warczeć" na siebie i nie tylko :-)
   • avatar
    pawelr18r
    2
    Tyle że tutaj bardziej by logo Google pasowało. Bo tutaj mi bardziej pachnie upominaniem sie o to co się kupiło przez google. Dlatego to logo to bym zmienił ;]
    • avatar
     Konto usunięte
     2
     Windows i tak dotrze do Niemiec, tylko że okrężną drogą. Wyrok sądu tego nie zmieni.
     • avatar
      tommyt1983
      2
      STARE JAK SWIAT... Juz dawno motyw ominiety :D:D:D konsolki nadal oficjalniei legalnie sprowadzane z zachodniej granicy za o wiele mniejsze pieniazki niz w naszym "PIEKNYM KRAJU" tak samo jak windows-y ktore to oficjalna dystrybucje na polske zaczynaja wlasnie u Niemcow ;) Dla microsoftu to byla tylko darmowa reklama i tyle :D
      • avatar
       severian
       1
       Ale marudy ;)Nie każdy jest nolifem trollującym dziesiątki serwisów o technologii.Dla mnie Benchmark to jedyne źródło wiedzy na temat komputerów bo na coś innego nie mam czasu ani ochoty.Poza tym mam do Benchmarka sentyment ;) Co do newsa to niósł wilk razy kilka...
       • avatar
        Bartusss
        1
        Biją się o kasę...tak jak wszędzie[Zawsze znajdzie się jakiś hak,jak się chce kogoś wyeliminować]
        • avatar
         Askvoll
         1
         Eeeeeeeee, spokojnie.... czytajcie newsy ze zrozumieniem. Motorola to Google, Microsoft przygotowyje wielkie wejście smoka na mobilnym rynku, gdzie rządzi robocik i ..... google bardzo sie postara, by tabelki porównujące oba systemy wypadły lepiej dla androida. Pozycja: video codec: H.264/265 vs ....?
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          W średniowieczu palili ludzi na stosie za to że próbowali poruszyć cywilizację na przód. Na dzień dzisiejszy mamy alternatywę w postaci patentów.
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           Wiekszasc PSEUDO-dzieci co czochraja fistaszka pod biurkiem, nie sa wstanie zrozumiec co sie do nich mowi. I co stego ze stary news; ja go naprzyklad nie czytalem wczesniej. Ale i tak sie znajda dzieci -NEO co im stary news nie bedzie pasowal.
           • avatar
            aquadigger
            0
            gdzie ja to czytałem? na facebooku? albo pc format albo benchmark to napisał, oczywiście nie mam nic przeciwko temu newsowi, nie wszyscy o tym wiedzieli ;)
            • avatar
             david_89
             -1
             zawsze wiedzialem ze szfabia to po****ny kraj...
             • avatar
              Kieresz
              -7
              motorola i tak spadnie na dno...
              • avatar
               Konto usunięte
               -16
               Kolejna porcja "oldsów" jak ktoś kiedyś trafnie określił.
               • avatar
                Sakret
                0
                Motorola daje popalic haha :D nigdy sobie nie wyobrazalem zakazac sprzedawac konsole a tym bardziej przegladarki czy odtwarzacza .
                • avatar
                 jacy4
                 0
                 "Nie do zaakceptowania jest bowiem suma 4 miliardów dolarów rocznie, jakiej żąda Motorola."
                 Czyli nie płacili motoroli za patenty i na dodatek teraz się wkurzają bo ich motorola do sądu wzięła. A za piracenie swojego systemu pewnie by nawet zabili. Jaka hipokryzja.
                 • avatar
                  dareksz25
                  0
                  to motorola pójdzie się paść...
                  • avatar
                   projectdarkstar
                   0
                   Nie od dziś wiadomo, że Niemcy są anty-Microsoftowe, więc ta decyzja wcale mnie nie dziwi.
                   • avatar
                    Nieznośny
                    0
                    Kosmiczną sumę sobie ubzdurali za to. Myślę, że trochę przesadzają. Oczywiście za patent kasa się należy, ale bez przesady. Nie 4mld dolarów...
                    • avatar
                     jaroslawb1
                     0
                     Dalczego marudzicie,że wiadomości są nieświeże,zamiast wypowiedzieć się o treści artykułu?Fajnie,że firmie Microsoft wreszcie ktoś uciera nosa.To jest kara za haracze z Androida.Powinni wybecelować te 4 miliardy jak nic,Jestem zdecydowanie za.