Smartfony

Microsoft wznowił proces aktualizacji smartfonów do systemu Windows Phone 7.8

przeczytasz w 2 min.

Aktualizacja dla smartfonów z systemem Windows Phone 7.5 znowu jest dostępna. Update uaktualnia system do wersji WP 7.8 i dodaje funkcje z WP 8.

windows phone 7.8 aktualizacja ponowny dostęp

Na początku lutego informowaliśmy o udostępnieniu przez Microsoft systemu Windows Phone 7.8, będącego aktualizacją dla nieco starszych smartfonów z systemem Windows Phone 7.5, które nie mogły otrzymać najnowszej ósmej wersji. Niestety po kilku dniach okazało się, że wydana aktualizacja zawiera nieoczkowane błędy i cały proces jej dystrybucji został wstrzymany. Teraz jak się dowiadujemy, po długim okresie oczekiwania, Microsoft udostępnił poprawioną wersją aktualizacji do WP 7.8.

Nowa wersja systemu wprowadzała między innymi nowy ekran startowy, który znamy z Windows Phone 8. Wprowadzono w nim możliwość zmiany rozmiaru kafelkowego menu (kafle małe, średnie i duże), możliwość zmiany ich kolorów, czy też dodano możliwość ustawienia na ekranie blokady wyświetlania tapet z wyszukiwarki Bing. Poprawiono opcje blokady ekranu przed dziećmi. Dodano możliwość dzielenia połączenia internetowego, wprowadzono nowe opcje do przesyłania kontaktów, a także nowości w przesyłaniu multimediów za pomocą Bluetooth. Pojawiły się także nowe aplikacje od Nokii jak: City Lens czy Camera Extras.

Aktualizacja Windows Phone 7.8 miała udostępnić posiadaczom wielu smartfonów niektóre funkcje znane z WP8. Kiedy w ubiegłym roku poinformowano, że nabywcy smartfonów Lumia fińskiej Nokii nie będą mogli liczyć na aktualizację do WP8, pojawiło się wiele głosów oburzenia i niezadowolenia. Jednak twórcy postanowili w maksymalny sposób wynagrodzić użytkownikom tę niedogodność. O ile, aby móc cieszyć się funkcjonalnością WP8 w dalszym ciągu muszą wymienić swój smartfon na nowszy. Jednak wspomniana aktualizacja pozwala cieszyć się niektórymi funkcjami z ósmej wersji systemu.

windows phone 7.8 aktualizacja aplikacja

Po udostępnieniu aktualizacji wielu użytkowników zaczęło raportować problemy dotyczące pracy „żywych kafelek” - Live Tiles, w tym problem powodujący pobieranie dużych porcji danych pakietowych za pomocą transmisji internetowej oraz szybkie wyładowywanie się akumulatora w smartfonie.

To spowodowało, że Microsoft postanowił zatrzymać proces aktualizacji, jednak bez informowania o jego przyczynach. Jedyne informacje, jakie wówczas otrzymywaliśmy były podawane przez operatorów komórkowych, którzy potwierdzali zaistniałą sytuację i jej przyczyny.

Obecnie wszystko wskazuje na to, że problemy zostały już rozwiązane, aktualizacja Windows Phone 7.8 jest już bowiem ponownie oferowana dla starszych modeli smartfonów pracujących pod kontrolą WP 7.5.

Dostępna kompilacji systemu została oznaczona numerem 7.10.8860.142 i jest dostępna dla wielu nie brandowanych smartfonów z Windows Phone 7.5. Można ją pobrać za pomocą aplikacji Zune lub Windows Phone. Dostępność aktualizacji należy sprawdzić z poziomu smartfona. Dla posiadaczy smartfonów dostarczanych przez operatorów komórkowych aktualizacja ma pojawiać się systematycznie w ciągu najbliższych dni.

Obecnie z aktualizacji mogą korzystać użytkownicy smartfonów Nokia Lumia 900, Lumia 800, Lumia 710, Lumia 610, a także LG Swift 7 e900HTC HD7. Pozostałe modele powinny otrzymać ją wkrótce. Na chwilę obecną nie znamy jeszcze oficjalnej listy zmian w nowej wersji oprogramowania.


 

Źródło: NeoWin, expertreviews

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  4
  I to jest spora zaleta Windows Phone że wszystkie telefony nawet te najstarsze z 2010r dostały aktualizację z nowym interfejsem. Niektóre z tych modeli mają już 2.5 roku.

  Zostaje mieć nadzieję że równie długo będą aktualizowane wszystkie telefony z WP8. Bo teraz gdy Windows 8 oraz Windows Phone 8 są na jednym jądrze to będą się rozwijały równolegle. A to oznacza że na Windows Phone 9 trzeba będzie zaczekać 3 lata tak jak na zwykłego Windows 9. Ciekawe czy przez ten okres czasu każdy telefon z WP8 dostanie każdą nową wersję?
  • avatar
   Konto usunięte
   2
   Wczoraj wyszła jeszcze jedna aktualizacja oznaczona numerkiem 7.10.8862. Ja sam posiadam telefon HTC 7 Pro z WP7, który ma już trochę na karku ponad 2 lata i dalej dostaje do niego aktualizacje, to wielki plus dla Windows Phone.
   • avatar
    Konto usunięte
    1
    no właśnie starsze telefony z tym systemem dostały aktualizacje, czego nie można powiedzieć o telefonach z androidem, które nie są wspierane. no cóż.
    • avatar
     Konto usunięte
     -1
     Może mi ktoś podać jakiś program co mi cofnie na 7.5 z 7.8 bo cofa mi na 7.8 na wcześniejszą ver: z ZUNE
     • avatar
      RexRX
      0
      Przynajmniej posiadacze telefonów z WP7 będą, mam nadzieję zadowoleni.
      • avatar
       skatan
       0
       ja chwilę miałem 7.8 ale zauważyłem widoczne pogorszenie osiągów

       mam nadzieję że teraz będzie lepiej ;]
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        dzięki za newsa ;)
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         @Damian
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          Noo mam nadzieje że teraz będę wiedział z kim gadam, lub będę mógł rozłaczyć się po rozmowie, a jak puszczeniu sygnału musiałem baterie wyciągnąć. Zaraz pobiorę liczę na jakieś nowinki jeszcze.
          • avatar
           mokimoki
           0
           Aktualizuje się bezproblemowo, i działa chyba lepiej.