Konsole do gier

Microsoft zakończył produkcję konsoli Xbox 360

przeczytasz w 1 min.

Do sklepów nie będą dostarczane już kolejne partie konsoli. Xbox 360 przechodzi na zasłużoną emeryturę.

Dla jednych najlepsza konsola, jaka do tej pory pojawiła się na rynku, dla innych tylko jedna z wielu. Tak czy inaczej zasługi Xbox 360 są dla branży gier spore i dlatego też fakt odchodzenia tej platformy na emeryturę odnotować po prostu trzeba.

Wprawdzie można było ogłosić to już po premierze Xbox One, ale tak naprawdę z konsolą poprzedniej generacji zaczynamy żegnać się teraz. Microsoft ogłosił bowiem, iż zakończył właśnie produkcję konsoli Xbox 360.

Przez ponad 10 lat obecności na rynku dorobiła się ona milionów użytkowników. Dość powiedzieć, że licznik spędzonych przy grach godzin osiągnął już 78 miliardów godzin. Dochodząc do tego jeszcze aplikacje, które pochłonęły kolejne 25 miliardów godzin.

Oczywiście jednocześnie padły zapewnienia, że właściciele Xbox 360 wciąż będą mogli cieszyć się możliwościami konsoli. Oferowane będzie wsparcie techniczne, nie znika Xbox Live oraz programy Games with Gold i Deals with Gold. Nie jest jednak tajemnicą, że systematycznie spadać będzie jednak, w szybszym niż obecnie tempie, liczba wydawanych na tę platformę nowych gier.

Mieliście, a być może wciąż macie w swoich salonach konsolę Xbox 360? Ilu wrażeń wam dostarczyła?

Źródło: news.xbox

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  KENJI512
  8
  "Przez ponad 10 lat obecności na rynku dorobiła się ona milionów użytkowników."

  10 lat stagnacji w rozwoju grafiki i silników do gier :D
  • avatar
   AntySyjon
   7
   akurat Xbox-a 360 nie można oskarżać o korek w rozwoju gier, to jednak PC-ty doganiały tą konsole przez pierwsze lata jej istnienia, To była na owe czasy serio nextgenowa konsola i w sumie jedna z najbardziej udanych konsol ever, do dziś wolałbym starego dobrego X360 z biblioteką gier niż Xbona albo PS4
   • avatar
    prime27pl
    6
    Piękne lata , konsola nadal w użytku :D
    • avatar
     kitamo
     0
     Wszystko jasne, HL3 confirmed
     • avatar
      severian
      0
      Dobrze wspominam .Girsy to był strzał w ryj.Potem Lost Planet ,którego pech polegał na tym,że zderzył się z GoW.Dead Space,Limbo i kilka innych.Pierwszy xbox padł mi dopiero po roku.Wymienili mi w nieco ponad tydzień :)Fajny pad,gówniane aku od Microsoftu.
      • avatar
       Radical
       0
       Mam nadal 2 xboxy 360 :) Jeden od polskiej premiery w 2007 roku co prawda ledwo zipie, miał rroda który został naprawiony ma problemy z otwieraniem i zamykaniem tacki itd ale drugi działa :)
       • avatar
        kaalus
        0
        Oczywiście że mam Xboxa 360, żeby grać w Forza 4. Chciałem ostatnio wymienić na Xbox One i nawet kupiłem go. Po paru dniach powędrował z powrotem do sklepu. Najlepsza gra na Xboxa 360, Forza 4, nie chodzi na Xbox One, pomimo obietnic Microsoftu że znajdzie się na liście kompatybilnych gier. Forza 6 nie umywa się do Forza 4. Gorszy dźwięk, gorsze tory, brak widoku z kabiny w trybie split-screen. Xbox One to moim zdaniem krok do tyłu. Dashboard jest straszliwie zaśmiecony reklamami i powolny. Gry może wyglądają trochę lepiej, ale jakiejś wielkiej rewolucji nie ma. W wielu grach ciągle 720p przeskalowane na 1080p. Na PC z fantastycznym GTX970 nie gram poniżej 3840x2160, więc to co wyświetla Xbox One wygląda równie żałośnie jak Xbox 360.