Ciekawostki

Ghostery wychodzi poza granice przeglądarki

przeczytasz w 1 min.

Twórcy Ghostery chcą, żebyście czuli się bezpiecznie nie tylko w obrębie przeglądarki, ale też podczas korzystania z najróżniejszych aplikacji. Poznajcie Midnight. 

Ghostery często jest pierwszą z instalowanych wtyczek do Chrome’a czy Firefoksa, bo zapewnia skuteczną ochronę przed najróżniejszymi „szpiegami”, których pełno jest w Internecie. Jej autorzy postanowili teraz wyjść poza granice przeglądarki WWW i rozszerzyć pole działania o całego naszego peceta. Tak zrodziło się narzędzie Midnight.

Ghostery Midnight screen

Midnight, czyli Ghostery na cały komputer. Jak to działa?

Midnight przynosi ze sobą komplet (znanych z Ghostery) funkcji blokujących reklamy i narzędzia szpiegowskie oraz pozwala skorzystać z nich w popularnych aplikacjach. Gdy zainstalujemy ją na pececie z systemem Windows lub na Macu, żaden program nie będzie zbierał ani wysyłał informacji na nasz temat. Wśród aplikacji, którym uniemożliwia naruszanie naszej prywatności, znajdują się między innymi:

 • Spotify, 
 • Dropbox, 
 • Slack, 
 • Microsoft Outlook 
 • czy Photoshop.

Najróżniejsze aplikacje uruchomione na naszym komputerze, gromadzą o nas informacje. Wiedzą, kim są nasi znajomi, czym się interesujemy, dokąd chodzimy i jak dużo czasu spędzamy na tej lub innej aktywności. Te dane pozwalają na stworzenie naszego profilu reklamowego – to co dla nas oznacza naruszenie prywatności, firmom daje korzyści finansowe. Midnight ma to uniemożliwiać.

Ile to kosztuje? (Całkiem wysoka) cena prywatności

Aplikacja, która poza blokowaniem trackerów i reklam, umożliwia też skorzystanie z VPN i monitorowanie statystyk dotyczących tego, kto próbuje zebrać nasze dane, kosztuje 14 dolarów na miesiąc. Jeśli nie jesteście pewni, czy warto z niej skorzystać, możecie wypróbować ją za darmo. Okres testowy trwa 7 dni. Zainteresowani?

Pobierz Ghostery Midnight za darmo na tydzień:

Pobierz Ghostery Midnight

Źródło: TechCrunch

Zobacz również inne newsy o prywatności:

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Agresor
  2
  Jak się pojawi na Andka, wypróbuję.
  • avatar
   Kenjiro
   1
   Ghostery powoli zaczyna mi działać, jak podejrzany dodatek reklamowy. Co chwilę namawia na rejestrację i przekazywanie danych, a czasem na kupno abonamentu.
   Na razie trzymam jako dodatkowy poziom zabezpieczeń poza uBlockiem i uMatriksem, ale powoli kieruję się myślami ku deinstalacji Ghostery.
   • avatar
    nevermind
    1
    Ja używam Pi-hole który blokuje masę rzeczy, reklam już na poziomie DNSów i działa to bardzo fajnie, bo nie tylko w przeglądarce ale także np. w apkach na telefonie.
    • avatar
     Dariosex
     1
     Jak bedzie skrakowana wersja to chetnie skorzystam!
     • avatar
      pablo11
      0
      A już się obawiałem, że wchodzi z kolejną aktualizacją Ghostery i należy wyrzucić Ghostery, póki nie zainstalowało się narzędzie szpiegowskie.
      • avatar
       xxx.514
       0
       A telemetrię Windows 10 tez blokuje?