Ciekawostki

Ghostery wychodzi poza granice przeglądarki

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
6 komentarzy Dyskutuj z nami

Twórcy Ghostery chcą, żebyście czuli się bezpiecznie nie tylko w obrębie przeglądarki, ale też podczas korzystania z najróżniejszych aplikacji. Poznajcie Midnight. 

Ghostery często jest pierwszą z instalowanych wtyczek do Chrome’a czy Firefoksa, bo zapewnia skuteczną ochronę przed najróżniejszymi „szpiegami”, których pełno jest w Internecie. Jej autorzy postanowili teraz wyjść poza granice przeglądarki WWW i rozszerzyć pole działania o całego naszego peceta. Tak zrodziło się narzędzie Midnight.

Ghostery Midnight screen

Midnight, czyli Ghostery na cały komputer. Jak to działa?

Midnight przynosi ze sobą komplet (znanych z Ghostery) funkcji blokujących reklamy i narzędzia szpiegowskie oraz pozwala skorzystać z nich w popularnych aplikacjach. Gdy zainstalujemy ją na pececie z systemem Windows lub na Macu, żaden program nie będzie zbierał ani wysyłał informacji na nasz temat. Wśród aplikacji, którym uniemożliwia naruszanie naszej prywatności, znajdują się między innymi:

 • Spotify, 
 • Dropbox, 
 • Slack, 
 • Microsoft Outlook 
 • czy Photoshop.

Najróżniejsze aplikacje uruchomione na naszym komputerze, gromadzą o nas informacje. Wiedzą, kim są nasi znajomi, czym się interesujemy, dokąd chodzimy i jak dużo czasu spędzamy na tej lub innej aktywności. Te dane pozwalają na stworzenie naszego profilu reklamowego – to co dla nas oznacza naruszenie prywatności, firmom daje korzyści finansowe. Midnight ma to uniemożliwiać.

Ile to kosztuje? (Całkiem wysoka) cena prywatności

Aplikacja, która poza blokowaniem trackerów i reklam, umożliwia też skorzystanie z VPN i monitorowanie statystyk dotyczących tego, kto próbuje zebrać nasze dane, kosztuje 14 dolarów na miesiąc. Jeśli nie jesteście pewni, czy warto z niej skorzystać, możecie wypróbować ją za darmo. Okres testowy trwa 7 dni. Zainteresowani?

Pobierz Ghostery Midnight za darmo na tydzień:

Pobierz Ghostery Midnight

Źródło: TechCrunch

Zobacz również inne newsy o prywatności:

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Agresor
  Jak się pojawi na Andka, wypróbuję.
  2
 • avatar
  Kenjiro
  Ghostery powoli zaczyna mi działać, jak podejrzany dodatek reklamowy. Co chwilę namawia na rejestrację i przekazywanie danych, a czasem na kupno abonamentu.
  Na razie trzymam jako dodatkowy poziom zabezpieczeń poza uBlockiem i uMatriksem, ale powoli kieruję się myślami ku deinstalacji Ghostery.
  1
 • avatar
  nevermind
  Ja używam Pi-hole który blokuje masę rzeczy, reklam już na poziomie DNSów i działa to bardzo fajnie, bo nie tylko w przeglądarce ale także np. w apkach na telefonie.
  1
 • avatar
  Dariosex
  Jak bedzie skrakowana wersja to chetnie skorzystam!
  1
 • avatar
  pablo11
  A już się obawiałem, że wchodzi z kolejną aktualizacją Ghostery i należy wyrzucić Ghostery, póki nie zainstalowało się narzędzie szpiegowskie.
 • avatar
  xxx.514
  A telemetrię Windows 10 tez blokuje?