Internet

Międzynarodowe prawo antypirackie

przeczytasz w 1 min.

Ożywiona dyskusja na temat ograniczeń obowiązujących w internecie oraz swobód, którymi mogą cieszyć się użytkownicy trwa od dawna. Jedno stanowisko zajmują ci, którzy zdecydowanie popierają rozszerzenie wolności internetu. Wśród nich znajduje się między innymi założyciel portalu Facebook - Mark Zuckerberg oraz korporacja Google.

W opozycji stoją zwolennicy wprowadzenia większej ilości zakazów i przestrzegania panujących w sieci praw w sposób znacznie bardziej restrykcyjny. Jednym z bardziej charakterystycznych wyrazicieli takiego poglądu stał się dziś Ed Vaizey, brytyjski minister kultury.

Ed Vaizey brytyjski minister kultury
 

Wyraził on przekonanie, iż wprowadzanie międzynarodowego prawa antypirackiego jest nieuniknione. Wierzy, że upowszechnienie reguł mających obowiązywać w sieci oraz nawiązanie ścisłej współpracy pomiędzy państwami jest najlepszą z możliwych drogą, pozwalającą na skuteczną walkę z dokonywanymi przez internet przestępstwami.

Ujednolicenie antypirackiego prawa zdaniem Vaizey'a jest "podstawową zmianą". Jeśli nie nastąpi - walka będzie bezskuteczna.

Wypowiedź ministra była reakcją na informacje o zmianach, których przeprowadzenia chce USA. Rząd zamierza dokonywać ekstradycji podejrzanych o naruszenie praw autorskich Stanów Zjednoczonych, nawet jeśli do naruszenia dojdzie na serwerze innym, niż amerykański. Do idei tej Vaizey odniósł się w sposób bardzo entuzjastyczny.
 

Więcej o ograniczeniach internetu:

Źródło: techradar

Komentarze

45
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Systemy totalitarne w ataku.
  • avatar
   Promilus
   0
   Akurat antypirackie prawo międzynarodowe mogłoby przejść. Ale, motyla noga, szpiegowanie obywateli, blokowanie portali zapewniających wolność wypowiedzi, aresztowania pod bzdurnymi zarzutami członków opozycji ośmielających się krytykować jedyny słuszny rząd i jedynego słusznego prezydenta... eee idźta politycy i odinstalujta se te simsy.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Boże co im przeszkadzają piraci przecież to nie oni na tym tracą... A zwłaszcza to pieprz**e google.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Co za głupi pomysł, niedługo zaczną wszystko blokować i ograniczać, bo myślą, że z internetu korzystają sami przestępcy.
     • avatar
      jedi324
      0
      sposób na piratcwo gry ukończone w 100% , cena adekwatna do zarobków (50 zł na nową gre :) ) i demo wersja gry troche wcześniej żeby gracz mógł się z orientować czy dana gra jest dla niego fajna .

      • avatar
       Noritsu
       0
       "Rząd zamierza dokonywać ekstradycji podejrzanych o naruszenie praw autorskich Stanów Zjednoczonych, nawet jeśli do naruszenia dojdzie na serwerze innym, niż amerykański."
       Czyli jak dobrze rozumiem wystarczy samo podejrzenie i już jedziemy na wczasy do ameryki? A gdzie sąd i udowodnienie winy? Gdzie ochrona przez państwo własnego obywatela? W sumie nie od dziś wiadomo, że w stanach mają aspiracje do zrobienia z tego kraju największego więzienia na świecie.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        nie opłaca się wydawać 50zł na te szmiry co wypuszczają nie ściągam bo nie ma czego... znów kupię iksa aby w forzę 3 zagrać...miałem przeszedłem i tyle reszta gier to kał w czystej postaci... btw czekam na bf 3 Wiechu za krótki ale wiadomo nie ukończona gra i musi wyjść płatne dlc żeby więcej kasy wyrzucić w błoto...
        To samo mafia 2 i tym podobny shit kupuję gotowy produkt a nie pierdo...ny serial za 90zł ( odcinek ) niech dają dobre produkty to z chęcią skuszę się i kupię...
        • avatar
         jacy4
         0
         Niech teraz gościu przygotuje serwery na ataki DDoS i połata luki w zabezpieczeniach bo czuje coś że zaraz ktoś mu zrobi niezły wjazd hackerski na serwa :P Chociaż wtedy by miał powód żeby kontrolować internet...
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          firmy są pazerne stękają na piractwo a i tak koszą taką kase ze nam się nawet nie śni, i tak jak napisał kolega wyżej wydają półprodukty typu C2 z co miesięcznym dodatkiem kilku map za 40 zł. Pamiętam czasy Quake3 kiedy kupilem grę mapy miałem za darmo a teraz dochodzi do tego ze niedługo za patche trzeba bedzie płacić
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           Jak widze te komentarze na interii czy onecie zwlaszcza jak jest jakis material o polityce, to sobie mysle ze jakas mala cenzura moglaby sie przydac. Nienawisc w tych komentarzach jest taka, ze sie zastanawiam, czy to normalni ludzie pisza.
           • avatar
            carbo888
            0
            "walka będzie bezskuteczna" - była, jest i będzie bezskuteczna
            • avatar
             Konto usunięte
             0
             Dlaczego czuje się jak upośledzony?

             Dlaczego jakieś firmy czy urzędasy zabierają głos w sprawie za całe nacje i społeczeństwa.

             Po prostu to dotyczy każdego dlatego powinno być referendum a nie tak żeby jakiś parlament czy firma ustanawiała prawa dla milionów szaraczków?

             Przecież to jest niedopuszczalne żeby ktoś decydował za mnie!!!!!!!!!!!!!!!

             Internet jest wolny i śmieszą mnie te debaty w końcu to rząd i parlament jest przedstawicielem społeczeństwa a nie prywatnych firm.
             • avatar
              Konto usunięte
              0
              Minister kultury...niech się zajmie muzeami itp., a nie prawem antypirackim. Internet powinien zostać wolny! Dobrze, że duże korporacje takie jak Google oraz ludzie z wpływami jak Mark Zuckerberg są za wolnością internetu.
              • avatar
               Kropeczka
               0
               Adolf Hitler wygrał w demokratycznych wyborach.
               Jak duża korporacja walczy o moją wolność to ja szukam pułapki w której stracę w/w wolność, albo wolność i pieniądze.

               Tak mnie nauczyło życie............
               • avatar
                jonny2003
                0
                Stany Zjednoczone....Największy światowy terrorysta, producent opium w Afganistanie, sprzedawca broni i wszczynasz wojen. Państwo, które łamie non stop wiele konwencji międzynarodowych, wiele nie ratyfikowało, w którego prawie dozwolone jest przetrzymywanie oskarżonego bez wyroku sądu całymi latami i torturowanie ludzi tylko pod zarzutem oskarżeń o terroryzm.
                Kraj w którym prawo tworzą lobbyści a rządzą korporacje, który potem stara się narzucić swoje przepisy całemu światu, naciskając na państwa.
                Nasi "wielcy przyjaciele" i "sprzymierzeńcy", w których wojnie o ropę w Iraku i opium w Afganistanie giną nasi żołnierze. Którym oddaliśmy zasoby gazu łupkowego za bezcen i którzy mają nas dokładnie w dup..ie
                A do ich kraju musimy mieć wizy i nawet naszego prezydenta pytają na granicy czy nie jest terrorystą.
                Teraz wymyślili kolejne głupie prawo i chcą je przepchnąć na całym świecie.
                • avatar
                 celorum
                 0
                 Nas to nie dotyczy. Polski rząd popiera piractwo.
                 Prawo polskie wręcz zachęca do niego, pobierając opłaty od sprzedawców urządzeń i nośników na rzecz firm tworzących:

                 Zgodnie z art. 20 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn.zm.) producenci i importerzy:
                 1) magnetofonów, magnetowidów i innych podobnych urządzeń,
                 2) kserokopiarek, skanerów i innych podobnych urządzeń reprograficznych umożliwiających pozyskiwanie kopii całości lub części egzemplarza opublikowanego utworu,
                 3) czystych nośników służących do utrwalania, w zakresie własnego użytku osobistego, utworów lub przedmiotów praw pokrewnych, przy użyciu urządzeń wymienionych w pkt 1 i 2
                 – są obowiązani do uiszczania organizacjom zbiorowego zarządzania, działającym na rzecz twórców, artystów wykonawców, producentów fonogramów i wideogramów oraz wydawców, opłat z tytułu sprzedaży tych urządzeń i nośników.
                 Wysokość opłat została określona w rozporządzeniu Ministra Kultury z dnia 2 czerwca 2003 r. w sprawie określenia kategorii urządzeń i nośników służących do utrwalania utworów oraz opłat od tych urządzeń i nośników z tytułu ich sprzedaży przez producentów i importerów (Dz.U. Nr 105, poz. 991 z późn.zm.).
                 • avatar
                  Konto usunięte
                  0
                  "- Jeśli chcemy, aby w niedalekiej przyszłości strony internetowe zakładało się tak, jak teraz firmę, a od każdego kliknięcia odprowadzało podatek, to śmiało popierajmy rząd w walce z wymianą danych i głosujmy na obecne partie parlamentarne. Jeśli zaś chcemy, żeby firmy otwierało się tak łatwo, jak dzisiaj strony internetowe, a wymiana towarów i usług nie była pretekstem do płacenia rządowi nieuzasadnionych opłat - głosujmy na jedyną autentycznie wolnościową partię w Polsce, czyli na UPR"

                  http://korwin-mikke.pl/wazne/zobacz/internet_powinien_pozostac_oaza_wolnosci/14838

                  Pozdrawiam wolnościowców :)