Sprzęt do gier

Mionix S.Q.A.T. - sprawdź jakość podkładki pod myszkę

przeczytasz w 1 min.

Jak to działa? S.Q.A.T. pozwala przeanalizować to, jak dużo danych traci myszka przy kontakcie z powierzchnią podkładki bądź blatu.

Mionix S.Q.A.T.

Praktycznie do każdej myszki dla graczy producenci dołączają dziś specjalne oprogramowanie. Dzięki niemu użytkownik może przypisać funkcje poszczególnym przyciskom, zmienić parametry działania gryzonia (czułość, LOD itp.) czy też dostosować kolor i rodzaj LED-owego podświetlenia. Firma Mionix stwierdziła, że czegoś tu jeszcze brakuje i tak powstało S.Q.A.T.

S.Q.A.T. to skrót od Surface Quality Analize Tool – jest to zatem, tłumacząc dosłownie, narzędzie do analizy jakości powierzchni. Po co to? Firma Mionix tłumaczy, że dzięki niemu możliwe jest sprawdzenie jakości posiadanej przez nas podkładki pod myszkę.

Jak to działa? S.Q.A.T. pozwala przeanalizować to, jak dużo danych traci myszka przy kontakcie z powierzchnią podkładki bądź blatu. Wynik zaś przedstawiony jest w procentach – im więcej tym lepiej. Jest to o tyle istotny wskaźnik, że złe podłoże może bardzo negatywnie wpływać na działanie myszki i w efekcie uprzykrzyć rozgrywkę.

Narzędzie S.Q.A.T. dołączane jest do oprogramowania każdej myszki firmy Mionix. Czy według was jest to coś przydatnego, czy też zupełnie zbędny dodatek?

Źródło: Mionix

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  XaRaDaS
  0
  Nie no, oczywiście, że podkładka ma wpływ na działanie myszki, ale tak mnie zastanawia, co będzie jak dział marketingu producenta podkładek zwietrzy interes w tym i da pod stołem ? Wtedy Mionix wprowadzi poprawki dla ich podkładek i one będą miały po 100%, a w rzeczywistości będzie to szmaciany chłam. Może niech udostępnią ten program do większości myszek dostępnych i każdy dowolnie będzie mógł sprawdzić działanie ;)
  • avatar
   Balrogos
   0
   Linka moglibyscie dac nie moge tego na google znalexc.
   • avatar
    Marucins
    0
    Zapchaj dziura.
    Wystarczy że kilku opłaconych gejmerów wypowie się że jest to niezbędne a motłoch to podchwyci.