Zasilacze

Mocny zasilacz z certyfikatem Silver 80 PLUS od GlacialTech

Andrzej Michalski | Redaktor serwisu benchmark.pl
16 komentarzy Dyskutuj z nami

Firma GlacialTech poinformowała o wprowadzeniu na rynek nowego modelu zasilacza komputerowego o oznaczeniu - GP-AX950A o niemałej mocy 950W, który sprzedawany będzie pod marką GlacialPower.

Widoczny poniżej na zdjęciu, modułowy PSU jest kompatybilny ze standardem ATX12V v2.2, posiada certyfikat Silver 80 PLUS oraz aktywne PFC (Power Factor Correction, czyli korekcja współczynnika mocy), wysokiej jakości japońskie kondensatory (Japanese Electronic-Capacitors), a także dwie linie 12V i niski poziom hałasu 140 mm wentylatora.

GlacialPower GP-AX950A 950W objęty jest dwuletnią gwarancją producenta, ceny niestety nie podano.

źródło: TechConnect

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  entuzjasta789
  nie no fajny...:)
 • avatar
  Terrorek
  z 500 zeta jak nic :D ciekawe jak z wydajnoscia ; )
 • avatar
  BlackCrow
  Marki nie znam ale tak to fajny nawet :P
 • avatar
  19arek93
  "wysokiej jakości japońskie kondensatory" - jestem ciekaw czy wszystkie kondensatory są "japońskie" czy tylko parę ich tam wsadzili.

  BTW.

  "Posiada[....] niski poziom hałasu 140 mm wentylatora." EKHM
 • avatar
  CougarV6
  Istnieje błędne przekonanie, że nowoczesny komputer nie obejdzie się bez zasilacza 700+.
  Ja mój config, który do energooszczędnych nie należy zasilam 550W od Be-Quiet. Zasilacz nawet po paru godzinach grania jest nie słyszalny, czyli prawdopodobnie ma jeszcze zapas mocy.

  Wydaję mi się, że zasilacz powyżej 700W potrzebny jest tylko dla modeli "entuzjasta" czyli z TOPOWYMI kartami spiętymi w Sli/Crossfire
 • avatar
  Konto usunięte
  "Istnieje błędne przekonanie, że nowoczesny komputer nie obejdzie się bez zasilacza 700+.
  Ja mój config, który do energooszczędnych nie należy zasilam 550W od Be-Quiet. Zasilacz nawet po paru godzinach grania jest nie słyszalny, czyli prawdopodobnie ma jeszcze zapas mocy."

  Ja mam u siebie m.in. core2duo i radeona hd3870 - na dzisiejsze czasy nic specjalnego - ale sprzęt spokojnie hula na chieftecu 400W już rok.
 • avatar
  XaRaDaS
  Nie wiecie o tym, że producenci elektrowni komputerowych mają umowy z dostawcami energii do waszych domów ;) Im mocniejszy zasilacz tym więcej skonsumuje energii i tym większy rachunek zapłacisz :D a te całe certyfikaty to se można w d... wsadzić, bo cała seria zasilaczy jest oparta na jednym modelu, gdzie 900W uzyskuje 80+, 800W 80+ silver, 700W 80+ gold i 600W 80+ platinium, a w sumie jest to ten sam zasilacz :D
 • avatar
  manioor
  xaradas prosba pomysl zanim cos napiszesz. majac zasilacz nawet miliard wat on tyle energi nie pobiera a raczej to okresla jego maksymalny zakres. pobor energi uzalezniony jest od poboru mocy poszczególnych elementów.
 • avatar
  _nick_
  "Silver 80 PLUS" --> 80 PLUS Silver

  Kolejność też jest ważna ;)
 • avatar
  juggler
  Jakby był modułowy to by się go rozkładało i składało. Jeśli już to modularny.
 • avatar
  Konto usunięte
  fajnie, fajnie... niedługo te zasilacze będą mogły zastąpić piec CO w piwnicy.
  Taka mnie ostatnio myśl naszła przy okazji zapowiedzi nowych GF i wyjścia radków, że coś trzeba w końcu zrobić z tym poborem mocy, bo źródeł energii nam nie przybywa a już teraz gra z minimalną namiastką realizmu (oświetlenie, fizyka itp) pochłania tyle energii co gotowanie obiadu dla dużej rodziny.
  Mam nadzieje, że nastąpi wreszcie jakiś przełom, bo nie chciał bym doczekać czasów w których po wrzuceniu płytki z GTA 8 w pokoju zaczną przygasać światła.