Gry na konsole

Monster Hunter: World - 7,5 mln sprzedanych egzemplarzy

przeczytasz w 1 min.

Monster Hunter: World rozchodzi się jak ciepłe bułeczki. Firma Capcom poinformowała, że jest to najszybciej sprzedająca się odsłona w historii tej znanej i lubianej serii. Jak widać robienie dobrych gier zdecydowanie się opłaca.

Aktualizacja, 5 marca 2018: Minął nieco ponad miesiąc od premiery gry Monster Hunter: World. Firma Capcom ma powody do zadowolenia, bo w tym czasie tytuł ten znalazł ponad 7,5 miliona nabywców.

Nowy Monster Hunter, który jeszcze przez kilka miesięcy dostępny będzie wyłącznie na konsolach, jest największym bestsellerem w historii tego wydawcy, co zdecydowanie może robić wrażenie. To dobrze, bo Capcom jak najbardziej na to zasłużył. 

 

News, 29 stycznia 2018: 5 milionów egzemplarzy – takim wynikiem pochwaliła się firma Capcom. Popyt na zbierającą wyśmienite oceny grę Monster Hunter: World jest dosłownie ogromny.

Wystarczyły trzy dni, by „rozeszło się” 5 milionów egzemplarzy. Capcom wlicza w to wszystkie sztuki, które trafiły na półki sklepowe na całym świecie oraz kopie cyfrowe, które zostały pobrane przez osoby preferujące tę właśnie formę dystrybucji.

Wydawca ogłosił, że tym samym wydana w ubiegły piątek gra jest najszybciej sprzedającą się odsłoną w historii serii Monster Hunter. Trzeba tutaj jednak dodać, że część z dopiskiem World jest pierwszą od ponad dekady na PlayStation, pierwszą w ogóle na Xbox i – jak zauważają recenzenci – pierwszą tak przystępną dla użytkowników spoza Japonii.

Nawet jednak biorąc to wszystko pod uwagę, wynik 5 milionów egzemplarzy robi wrażenie, szczególnie przy zaledwie dwóch platformach docelowych. Przypomnijmy bowiem, że gra wyszła na razie tylko na PlayStation 4Xbox One, a pecetowa wersja ukaże się dopiero jesienią.

Firma Capcom poinformowała też, że do 28 stycznia cała seria Monster Hunter znalazła ponad 45 milionów nabywców.

Źródło: GamesIndustry, Capcom

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  leon-san
  1
  "5 milionów egzemplarzy. Capcom wlicza w to wszystkie sztuki, które trafiły na półki sklepowe na całym świecie oraz kopie cyfrowe, które zostały pobrane "

  Właśnie, trafiły na półki. To nie do samo co sprzedane. Kreatywna księgowość, aby akcjonariusze byli zadowoleni.
  • avatar
   kitamo
   -5
   hmmm mnie nie przekonała jeszcze, czekam az poprawią wszystkie problemy (których jest naprawdę mało, aż szok).