• benchmark.pl
 • Mobile
 • Mozilla zapowiada nową wersję Firefox OS i debiut platformy na kolejnych rynkach
Mobile

Mozilla zapowiada nową wersję Firefox OS i debiut platformy na kolejnych rynkach

przeczytasz w 2 min.

Jak widać Mozilla ma dość ambitne plany, a nam nie pozostaje nic innego, jak tylko trzymać kciuki za ich udaną realizację.

Mozilla smartfony z Firefox OS

Mozilla podjęła się bardzo ciężkiego zadania, jakim jest bez wątpienia zainteresowanie użytkowników smartfonów nowym systemem operacyjnym. Chociaż na świętowanie sukcesu zdecydowanie za wcześnie, to wydaje się, że Firefox OS ma szansę uniknąć losu kilku innych projektów i zostanie w obiegu zdecydowanie dłużej.

Do tej pory na rynku pojawiły się dwa urządzenia pracujące pod kontrolą wspomnianej platformy - Alcatel One Touch Fire oraz ZTE Open. Pomimo dość przeciętnej, by nie powiedzieć słabej, specyfikacji i dostępności jedynie w kilku krajach wzbudziły one na tyle duże zainteresowanie, że dało to producentowi nadzieję na przysłowiowe lepsze jutro.

„Pozytywne przyjęcie przez rynek pierwszych smartfonów z Firefox OS jest dowodem na to, że ludziom odpowiada doświadczenie użytkownika i otwartość, które stworzyliśmy w systemie Firefox OS. Cały czas udoskonalamy Firefox OS, aby dostarczyć jak najlepsze doświadczenia wszystkim osobom, kupującym swojego pierwszego smartfona. Jesteśmy ciekawi reakcji na następny etap premier Firefox OS.” – Jay Sullivan, COO Mozilli

Jeszcze w tym roku smartfony z Firefox OS mają pojawić się w Brazylii i trzech innych krajach Ameryki Łacińskiej, a także na Węgrzech, w Serbii oraz w Czarnogórze. Na tym jednak nie koniec, bo w 2014 roku planowany jest szturm na kolejne rynki.

Warto dodać, że na nowych rynkach smartofny zadebiutują z kolejną wersją systemu - Firefox OS 1.1. Ma ona przynieść ze sobą usprawnienia wydajności oraz kilka nowych funkcjonalności. Najważniejsze z nich to:

 • zwiększona wydajność - zauważalnie szybsze ładowanie się aplikacji
 • obsługa MMS
 • ulepszone zarządzenie kontaktami
 • usprawnienia przeglądarki Firefox
 • udoskonalenia kalendarza
 • 15 wersji językowych

„Uderzające jest to, że Firefox OS wchodzi w drugi etap ekspansji w momencie, gdy inne platformy smartfonów aspirujące do miana trzeciego gracza na rynku zmagają się z utrzymaniem stabilnej pozycji i skali na tym konkurencyjnym rynku. Do platformy dodawane są nowe funkcjonalności odpowiadające potrzebom użytkowników na rynkach docelowych, utrzymując równowagę miedzy wartością dla konsumentów a przystępną ceną.” – John Jackson, VP IDC Research

Obecni użytkownicy Firefox OS nie muszą się martwić, ponieważ wkrótce otrzymają odpowiednią aktualizację. Jak widać Mozilla ma dość ambitne plany, a nam nie pozostaje nic innego, jak tylko trzymać kciuki za ich udaną realizację.

Źródło: blog.mozilla, thepu

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  tukan6996
  5
  Czepiacie się a od czegoś trzeba zacząć..
  • avatar
   Konto usunięte
   4
   Firefox OS jest ciekawy z tego względu że korzysta z takich technologi jak Html5 i JavaScript do tworzenia aplikacji. Oczywiście po samych przeglądarkach internetowych wydajność pozostawia wiele do życzenia i Firefox OS nie jest lepszy I właśnie jestem ciekaw jak mocno można zoptymalizować taki system na tak ubogich specyfikacjach sprzętowych. Dlatego kibicuje temu projektowi.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Jak brzmi przysłowie, w którym pada zwrot "lepsze jutro"?
    • avatar
     Konto usunięte
     -1
     "obsługa MMS"

     To ktoś wypuścił telefon bez obsługi MMS? Cholera jakich czasów to ja dożyłem, rąbiemy klienta na wszystkie strony wypuszczając jakieś alphy.