Internet

Mozilla trolluje UE - żąda zmian w prawie autorskim

przeczytasz w 1 min.

Memy, gify i parodie nielegalne? Mozilla się na to nie zgadza. Jeśli wy też, możecie podpisać się pod petycją do KE.

Mozilla postanowiła w dość zabawny, a już na pewno kreatywny sposób zawalczyć o zmiany w prawie autorskim. Przygotowała serię filmików, zainspirowanych „internetowym dziedzictwem”, aby wyrazić swój (częściowy) sprzeciw wobec przepisów, które wprowadzić chce Komisja Europejska.

Komisja Europejska chce wprowadzić nowe przepisy dotycząca prawa autorskiego, które – zdaniem Mozilli – nie są dostosowane do obecnych czasów i niczego nie zmieniają, a jak już to na gorsze. Nie uwzględniają parodii i remiksów, nie pozwalając tym samym wykazywać się twórcom kreatywnością. 

Zgodnie z prawem nielegalne może być umieszczanie zdjęć krajobrazów w portalach społecznościowych, publikowanie jednoznacznych parodii, a nawet tworzenie internetowych memów. Zobaczcie w jaki sposób Mozilla postanowiła zawalczyć z Komisją Europejską:

Trollowanie to jednak nie wszystko. Mozilla przygotowała także solidne uzasadnienie i rozpoczęła zbieranie podpisów pod petycją.

Źródło: Mozilla, Komputer Świat

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  michael85
  10
  UE to taka kompromitacja, korupcja i patologia że nie ma już kompletnie żadnego autorytetu wśród normalnych ludzi. Niech Mozilla ich trolluje!
  • avatar
   Niepiskoj
   5
   Fajnie że walczą, popieram ale w wolnej chwili może niech się za firefoxa zabiorą bo coraz gorzej to wygląda.
   • avatar
    Konto usunięte
    3
    Mozilla to organizacja non-profit, więc nie mają takiego portfela jak MS czy Google.
    Niemniej na kanale "nocnym" gdzie testuje się wersje beta, jakoś w tym okresie miał się pojawić FF na nowym silniku zdolnym do renderingu na wielu rdzeniach.
    • avatar
     Wmblady
     2
     Uwielbiam filmik nr 1. To pewnie nie najlepiej o mnie świadczy, ale cóż.