Płyty główne

Płyta główna MSI z nową podstawką AMD FS1b

przeczytasz w 1 min.

Nowa podstawka będzie współpracować z nadchodzącymi procesorami AMD Athlon i Sempron "Kabini".

MSI płyty główne - konferencja CES 2014
Trzy płyty główne z podstawką FM2+ i jedna z FS1b (od lewej)

Pod koniec listopada wyciekły nieoficjalne plany wydawnicze desktopowych procesorów AMD na 2014 rok, które następnie zostały zdementowane przez jednego z przedstawicieli producenta. Wygląda jednak na to, że część informacji była prawdziwa – przykładem tutaj może być podstawka FS1b.

Doniesienia te potwierdziła firma MSI, która, na jednej ze swoich konferencji podczas targów CES 2014, zaprezentowała miniaturową płytę główną AM11 wyposażoną właśnie w taką podstawkę. Gniazdo FS1b jest zauważalnie mniejsze od obecnych AM3+ i FM2+ (wielkością przypomina stare PGA478) i najprawdopodobniej będzie współpracować z nowymi układami Sempron i Athlon „Kabini”. Na uwagę zasługują również nietypowe otwory montażowe dla chłodzenia procesora, które mogą wymusić na producentach opracowanie nowych systemów mocowania dla swoich coolerów.

Sama płyta nie wyróżnia się niczym szczególnym – można powiedzieć, że należy ona do konstrukcji z niższej półki. Producent umieścił na laminacie dwa banki pamięci DDR3-1333, złącze PCI-Express x16 oraz dwa gniazda SATA 6 Gb/s, natomiast dla miniaturowych dysków SSD udostępnił złącze mSATA. Tylny panel oferuje m.in. cztery porty USB 2.0, dwa porty USB 3.0 oraz wyjścia VGA, DVI i HDMI.

MSI AM11 płyta główna zdjęcie

Płyty główne z podstawką FS1b powinny pojawić się wtedy co kompatybilne z nimi procesory, a więc najprawdopodobniej na przełomie pierwszego i drugiego kwartału bieżącego roku.

Źródło: Sweclockers

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  1
  Jeszcze taka ciekawostka - wygląda na to, że Athlony i Semprony "Kabini" będą pierwszymi wymienialnymi układami SoC ;)
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   no może i w tym pomieszczeniu jeśli patrząc w tył płyt to od lewej, ale patrząc na to zdjęcie to chyba jednak płyta z FS1b znajduje się od prawej.
   • avatar
    dermare
    0
    Ciekawe w filmiku na którym jest prezentacja MSI A88XM Gaming i A88XI jest też na samym końcu jest płyta dla kabinii, jednak w poprzednim newsie nie można było o tym ani zdania napisać tylko trzeba ekstra nowy news.

    http://www.benchmark.pl/aktualnosci/msi-a88xm-gaming-a88xi-plyta-glowna-fm2-ces-2014-prezentacja.html
    • avatar
     jkbrenna
     0
     a nie byloby duzo takiej najlepszego Altona tam wlutowac i sprzedawac go pod roznymi nazwami...4 gb RAM tez mozna bylo by wlutowac...
     • avatar
      Dudi4Fr
      0
      Dla mnie AMD kolejny raz strzela sobie w stopę. Powinni zrobić jedna podstawkę np AM4 która obsłuży wszystkie segmenty prockow i apu.
      Dla przykładu ktoś nie ma dużo na komp, kupuje dobra plyte i ramy a do tego jakiś fajny APU. Po jakimś czasie jak dozbiera kupi grafe jakaś R9 a na końcu wymieni apu na jakiegoś FX. A tak AMD kombinuje z podstawkami jak Intel...