Karty graficzne

MSI GeForce GTX 780 Lightning: premiera overclockerskiej karty przesunięta

przeczytasz w 1 min.

Nowy akcelerator głównie przeznaczony jest dla zwolenników ekstremalnego podkręcania.

MSI GeForce GTX 780 Lightning karta graficzna obudowa logo

Na początku ubiegłego miesiąca firma MSI zapowiedziała, że 7 sierpnia zadebiutuje karta graficzna GeForce GTX 780 Lightning, a więc konstrukcja z najwyższej półki dla najbardziej wymagających overclockerów. Tak się składa, że mamy już 8 sierpnia, a po nowym Lightning'u ani widu, ani słychu - okazało się bowiem, że producent przesunął jej premierę na koniec miesiąca.

Oczywiście nie wiadomo tego oficjalnie, ale wskazuje na to humorystyczny filmik, przedstawiający dwa „dania główne” od MSI – pierwszym z nich jest wczoraj zaprezentowany GeForce GTX 760 HAWK, natomiast na „drugie danie” przyjdzie nam poczekać do 28 sierpnia. Nie trudno się domyślić, że chodzi tutaj właśnie o 780-tkę w wersji Lightning.

Czego możemy się spodziewać? Karta zostanie wyposażona w procesor graficzny Kepler GK110 z 2304 rdzeniami CUDA i 3 GB pamięci GDDR5 384-bit, natomiast całość będzie zasilać rozbudowana sekcja z komponentami Military Class IV. Oczywiście nie obejdzie się również bez funkcji ułatwiających ekstremalne podkręcanie (np. przedstawionego na zdjęciu poniżej modułu GPU Reactor).

MSI GeForce GTX 780 Lightning karta graficzna GPU Reactor zdjęcie

Na uwagę zasługuje także odmieniony system chłodzenia – w tym przypadku producent najprawdopodobniej zastosuje układ TriForce z masywnym radiatorem i trzema dużymi wentylatorami.

MSI GeForce GTX 780 Lightning karta graficzna chłodzenie TriForce zdjęcie

Musimy przyznać, że już nie możemy się doczekać „drugiego dania” od firmy MSI. W międzyczasie powinniśmy się jednak spodziewać kolejnych przecieków producenta.

Źródło: MSI

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  walker15130
  4
  "Odgrzewane kotlety" :P
  • avatar
   BumCykCyk
   3
   Haha, miły filmik :P
   • avatar
    Konto usunięte
    1
    Haha niezły filmik. Martwica mózgu
    • avatar
     piterrrxd
     0
     Błyskawica nadaje się tylko do LN2, do użytkowania na co dzień z AC to zbyt duże przepłacanie.