Procesory

Ryzen Threadripper 3990X - MSI potwierdza istnienie 64-rdzeniowego potwora?

przeczytasz w 1 min.

Wszystko na to wskazuje, że AMD nie ma zamiaru pozostawać na 24- i 32-rdzeniowych modelach. W przyszłym roku możemy się doczekać 64-rdzeniowej jednostki.

Jesteśmy po premierze nowych procesorów AMD Ryzen Threadripper – producent zaprezentował modele Ryzen Threadripper 3960X i 3970X, ale na tym prawdopodobnie się nie skończy. Firma MSI potwierdziła wcześniejsze plotki dotyczące jeszcze wydajniejszego modelu.

MSI potwierdza 64-rdzeniowy procesor Ryzen Threadripper 3990X?

Z okazji premiery nowej platformy, producent przygotował materiał z prezentacją swoich nowych płyt głównych TRX40. Rzecz jasna nie obyło się bez demonstracji potencjału gotowego komputera (z topową płytą MSI Creator TRX40) - prezenterzy odpalili tutaj renderowanie jednego ze swoich filmów.

MSI Creator TRX40

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie otworzony menadżer zadań – bardziej spostrzegawczy fani zauważyli 128 okienek obrazujących obciążenie wątków. Problem jednak w tym, że dostępne modele oferują „tylko” 24 rdzenie/48 wątków i 32 rdzenie/64 wątki.

Można zatem podejrzewać, że zastosowano tutaj 64-rdzeniowy/128-wątkowy model Ryzen Threadripper 3990X, o którym pisaliśmy jakiś czas temu. Nie jest to potwierdzona informacja, ale taki scenariusz wydaje się najbardziej prawdopodobny (tym bardziej, że materiał dziwnym trafem zniknął z kanału MSI).

Ryzen Threadripper 3990X będzie najwydajniejszym procesorem dla komputerów

Dokładna specyfikacja jednostki nie jest jeszcze znana, ale jednego możemy być pewni - Ryzen Threadripper 3990X będzie najwydajniejszym procesorem dla komputerów stacjonarnych. Układ powinien zainteresować najbardziej wymagających i majętnych klientów, który mają w planach budowę potężnej stacji roboczej. Na jego premierę zapewne będziemy musieli poczekać do przyszłego roku.

Aktualizacja 08.11.2019 23:04

Na jaw wyszły nowe fakty. Okazuje się, że MSI mogło sobie zrobić żarty ze swoich fanów i przygotować sfałszowany materiał - świadczy o tym powtarzalność wykresu obciążenia dla poszczególnych wątków. Nie wiadomo jednak dlaczego materiał został zdjęty z kanału producenta.

Źródło: WCCFTech, inf. własna

Warto również zobaczyć:

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  equalypse
  8
  pamiętam, jak kilka lat temu, w epoce 4c intela, ten wciskał nam, że wielordzeniowce x64 nie powstaną nigdy, ponieważ nie będzie się to opłacało i wyprze go arm :). lemingi wtórowały mówiąc, że nigdy nie będzie softu na dużą liczbę rdzeni i 4 c starczy na wszystko :D
  dzięki AMD ta epoka z hukiem się zakończyła...
  gwoli ścisłości - mam i7 w laptopie, jednak do mojej pracy on się już nie nadaje (poza office i pocztą oczywiście) - więc bezkrytycznym fanem amd nie jestem.
  Pozdrawiam
  • avatar
   Dariusz iD
   3
   AMD zamieszał na rynku procesorów niemiłosiernie, ciekawie wygląda Ryzen 5 3400g z kartą Vega11. Procesory z tak wydajnymi grafikami to równieź rzecz niespotykana. Thx dla AMD.
   • avatar
    sn00p
    1
    Ja o tym wiem od 28 września "facepalm" youtube.com/watch?v=HuLsrr79-Pw&t=711s
    • avatar
     mjwhite
     1
     @equalypse

     Ty tak na serio?! Przecież slajdy x86->ARM były od AMD !!!!

     https://pclab.pl/news57571.html
     • avatar
      marcin0218
      0
      .