Internet

MySpace sprzedany za 35 milionów dolarów

przeczytasz w 1 min.

Jeden z najpopularniejszych portali społecznościowych –MySpace został wykupiony za 35 milionów dolarów amerykańskich. „Szczęśliwymi” nabywcami okazała się grupa Specific Media.

Serwis MySpace od jakiegoś czasu boryka się z ogromnymi problemami. Jego popularność wciąż spada, co z kolei spowodowało spore problemy finansowe. Te doprowadziły na początku roku nawet do tego, że zarząd zadecydował o zwolnieniu około połowy zatrudnionych pracowników.

Od tego czasu mówiło się, że portal może zostać nawet zamknięty, jeśli nie znajdzie się nikt zainteresowany jego kupnem. Ale jednak - znalazł się! Grupa Specific Media wykupiła MySpace za kwotę 35 milionów dolarów. To naprawdę niewiele, w 2005 r. News Corp wykupił portal za 580 milionów, a więc ponad 15 razy więcej.
 

Strona główna serwisu MySpace
 

Choć najprawdopodobniej MySpace pozostanie portalem społecznościowym, gdzie główną rolę odgrywa wszelkiego rodzaju muzyka, wciąż nie wiadomo w którą stronę dokładnie pójdzie serwis po wykupieniu. Czy spółce Specific Media uda się w ogóle przywrócić dawny blask i sławę serwisu? Pożyjemy - zobaczymy.
 

Więcej o portalach społecznościowych:

Źródło: SlashGear 

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  W okresie od 2005 do 2008 roku ten portal miał doskonałą formę która przyciągała użytkowników unikalną formą i ścisłym zorientowaniem na muzykę. Był prosty w obsłudze, miał przystępny i przejrzysty layout i do tego dał się w wysokim stopniu personalizować. Ale komus później zachciało się "eksperymntować" z coraz gorszymi formami layoutu i nie trzeba był o długo czekać na agonię portalu. To było zresztą dość łatwe do przewidzenia, więc trudno mi uwierzyć że twórcy Myspace nie widzieli już dużo wcześniej w jakim kierunku to zmierza. No chyba że chodzi tutaj o co innego .........
  Przywrócenie do dawnej świetności poratlu nie byłoby trudne, bo nie ma aktualnie takiego drugiego miejsca w sieci które spełniałoby chociaż odrobinę podobne funkcje. Oczywiście, o ile komuś będzie na tym zależeć.
  • avatar
   leoxxx
   0
   A lastfm ? Znalazłem tam pełno ciekawych kawałków nie znanych mi wcześniej. Nie znam MySpace`a ale do muzyki jedynie Lastfm
   • avatar
    strzelec52
    0
    Wyprzedzili mnie... ja chciałem go kupić. :D
    • avatar
     Davidoff69
     0
     Gratulujemy byłemu właścicielowi pokaźnego majątku :-)
     • avatar
      DiamentoKWZ
      0
      Bogactwo tych wszystkich super popularnych portali społecznościowych tak samo szybko wzrasta jak i spada i przypomina trochę kolosa na glinianych nogach. Wszystko uzależnione jest od liczby użytkowników. Szkoda by było żeby myspace się rozpadł. Mam tam stronę swojego zespołu tak jak setki tysięcy innych muzyków i ludzi z branży. 580>>35mln$: gratuluję udanej inwestycji...