Aplikacje mobilne

Na chromebookach uruchomimy każdą aplikację z Google Play

przeczytasz w 1 min.

Google czyni kolejny krok do integracji Chrome OS i Androida.

Chromebooki nie biją może rekordów popularności, ale ich ciągła obecność na rynku potwierdza, iż znajdują obiorców. Być może od tego roku będzie ich więcej.

Wszystko dzięki ostatniej zapowiedzi Google. W oficjalnym komunikacie poinformowano, iż każdy chromebook trafiający do sprzedaży w tym roku (i później) będzie kompatybilny z Google Play i można będzie na nim instalować wszystkie dostępne w tym sklepie aplikacje.

Wydaje się, że będzie to znacząca zmiana, na plus oczywiście. Funkcjonalność chromebooków powinna zauważalnie wzrosnąć, w Google Play systematycznie lądują kolejne propozycje i często są coraz bardziej rozbudowane.

Kilka wybranych chromebooków już teraz obsługuje Google Play i spotkało się to z ciepłym przyjęciem. Rozszerzenie tej funkcjonalności nie jest zatem wielkim zaskoczeniem.

Wydaje się, że obserwujemy tu kolejny etap integracji Chrome OS i Androida. Już od dawna mówi się, że zostaną one połaczone w jedną platformę goszczącą na wszystkich urządzeniach. Najprawdopodobniej nowy projekt nosić będzie nazwę Andromeda OS.

Źródło: blog.google

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kenjiro
  0
  Póki co, tylko nieliczne aplikacje (najczęściej gry) potrafią wykorzystać większą powierzchnię tabletu, a to tu mówić o Chromebookach...

  PS. Mam na myśli oczywiście, aby aplikacja była dostosowana do większej powierzchni fizycznej zwiększając swoją funkcjonalność, a nie wyglądała tak samo jak na smartfonie będąc tylko powiększoną (większe gridy, przyciski itp).
  • avatar
   Marucins
   0
   Obietnice.
   Pożyjemy zobaczymy.