Smartfony

Na czym dokładnie polega problem z Galaxy Note 7?

przeczytasz w 1 min.

Galaxy Note 7 padł ofiarą bardzo rzadkiego błędu procesu produkcyjnego. Trwa wymiana wadliwych modeli.

O problemach Galaxy Note 7 słyszeli chyba wszyscy. Są one na tyle poważne, że sprzedaż smartfona została wstrzymana. Producent przybliżył ostatnio temat nieco dokładniej.

Cały czas mówiło się, iż winowajcą całego zamieszania są tutaj baterie. Jak się okazuje, Galaxy Note 7 padł ofiarą bardzo rzadkiego błędu procesu produkcyjnego. Tak przynajmniej twierdzi Samsung.

„Wyniki przeprowadzonego przez nas dochodzenia wskazują na problemy z baterią. Bateria przegrzewa się, gdy dochodzi do kontaktu anody z katodą, co stanowi niezwykle rzadki błąd procesu produkcyjnego. Pomimo tego, że problem dotyczy wyłącznie baterii, traktujemy bezpieczeństwo naszych klientów jako najwyższy priorytet, zatem wymienimy wszystkie Note 7 na nowe.”

Obecnie trwa proces wymiany Galaxy Note 7, także w Polsce. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że warto z niego skorzystać - dla własnego bezpieczeństwa. Jeśli Wasz Galaxy Note 7 zostanie rozpoznany jako wadliwy to producent wymieni go na nowy model. Możliwa jest też rezygnacja z niego i sięgnięcie po Galaxy S7 Edge. Różnica w cenie zostanie zwrócona w formie voucherów na zakupy w salonach Samsung Brand Store.

Źródło: Samsung

Komentarze

48
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    PeterMac
    7
    Baranki producenci jakby dawali normalnie wyjmowane baterie jak to było normą dawniej w każdym telefonie nie byłoby konieczności wymiany całego telefonu.
    • avatar
      Vassago
      3
      Nie do wiary, flagowiec, jeden z najdroższych na rynku i taka wtopa :(
      • avatar
        michael85
        2
        Największy problem Note 7 to fakt że ma wbudowaną baterię!
        • avatar
          usuniety_b274873f01f4
          2
          "Pomimo tego, że problem dotyczy wyłącznie baterii, traktujemy bezpieczeństwo naszych klientów jako najwyższy priorytet, zatem wymienimy wszystkie Note 7 na nowe"
          Mistrzowie marketingu :)
          Dają cały telefon zamiast baterii i pewnie myślą, że nikt nie wie, że bateria jest wbudowana :)
          • avatar
            wild0ne
            2
            Note 7 pali się ze wstydu, że Samsung tyle kasiory ze niego chce :D
            • avatar
              ahael
              0
              A gdzie "Ambasador marki Samsung" nie zachwala Note 7? Flagowego modelu, który ma wtopę roku ? :) Przypomnijmy może: bateria wybucha, rysik się wciska, szkło się rysuje, touchwiz okrutnie laguje (poszukacie i znajdziecie). Ja myślę, że dlatego cały telefon wymieniają bo pewnie przygotowują wersję wolną od tych wad... bo wymiana baterii to nie jest taki problem... No cóż, ciekawe czy jeszcze ktoś ma obiekcje, że taki OnPlus 3, 2 razy tańszy jest o wiele lepszym wyborem oraz wydajniejszym zarazem. Nie wymieniając oczywiście innych... ciekawe kiedy ludzie się nauczą, że są inne marki mniej znane, a oferujące praktycznie to samo lub coś wydajniejszego. Ot chyba to jest po prostu lenistwo technologiczne. To tyle.. dziękuje.
              • avatar
                k3m0t
                0
                A ludzie narzekają na Iphony!
                Macie teraz te swoje androidy od Szajsunga.
                • avatar
                  TruGeek
                  0
                  Miałem kupować Note 7 ale nie kupiłem go ze względu na to że sie pali tylko dlatego że kosztuje 3700zł za to S7 edge dało się wyrwać o wiele taniej i to na niego padł wybór.