Gry

Nad Cyberpunk 2077 pochyla się nawet UOKiK

przeczytasz w 1 min.

Echa premiery Cyberpunk 2077 nie milkną. Także te, których CD Projekt wolałby pewnie nie słyszeć. Jak się okazuje, premiera gry zainteresowała nawet UOKiK.

UOKiK sprawdzi postępy nad poprawkami do Cyberpunk 2077

O ile w przypadku wersji PC oceny Cyberpunk 2077 są dobre lub nawet bardzo dobre (mimo widocznych błędów), wersje konsolowe okazały się bardzo rozczarowujące. Dla niektórych wręcz niegrywalne, dlatego też pojawiło się sporo graczy pytających o zwroty, a Sony zdecydowało nawet o usunięciu gry z PlayStation Store. W tle pojawił się jeszcze wątek znacznego spadku notowań giełdowych CD Projekt, a nawet pozwów zbiorowych przeciwko spółce. Do coraz dłuższej listy zainteresowanych Cyberpunk 2077 dołącza teraz UOKiK.

Jako pierwszy poinformował o tym Dziennik Gazeta Prawna. Zakres kontroli przybliżyła Małgorzata Cieloch, rzecznik prasowy UOKiK. Jak stwierdziła, przede wszystkich chodzi tutaj o sprawdzenie postępów prac nad obiecanymi poprawkami, które sprawią, że konsolowe wersje gry nabiorą pożądanych kształtów oraz o politykę wspomnianych zwrotów.

Występujemy do przedsiębiorcy o wyjaśnienia problemów z grą i działań przez niego podjętych. Sprawdzimy jak producent pracuje nad wprowadzaniem poprawek czy rozwiązaniem trudności uniemożliwiających grę na różnych konsolach, ale także jak zamierza działać w stosunku do osób, które złożyły reklamacje i są niezadowolone z zakupu w związku z brakiem możliwości odtworzenia gry na posiadanym sprzęcie mimo wcześniejszych zapewnień producenta.

UOKiK wlepi karę CD Projekt?

Na ten moment trudno wnioskować, czy CD Projekt zostanie ukarany. Decyzja w tej sprawie będzie bowiem zależała od tego, jakie wyjaśnienia w powyższych sprawach usłyszą przedstawiciele UOKiK. Spółka z pewnością tego nie zbagatelizuje, bo decyzją prezesa UOKiK może zostać ukarana karą pieniężną w wysokości do 10% rocznego przychodu. To oczywiście scenariusz najczarniejszy z punktu widzenia CD Projekt.

O sprawie zapewne jeszcze usłyszymy. Przypomnijmy, że pomimo dużego zamieszania i problemów, sprzedaż Cyberpunk 2077 wypada bardzo dobrze. Po 10 dniach od premiery gra znalazła 13 mln nabywców, teraz wynik jest zapewne znacznie wyższy.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Warto zobaczyć również:

Komentarze

32
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dariosex
  10
  A jest jakas dzisiaj darmowa gra na Epicu?, najlepiejj AAA bo jako przedstawicielowi biednej czesci spoleczenstwa zyjacemu glownie z zapomog darmowa gra sie nalezy.
  • avatar
   KENJI512
   6
   Szkoda, że chcą tak ukatrupić grę z potencjałem... Szczególnie, że to raczej nie producentów wina tylko nacisków zarządu na szybkie zgarnięcie kasy. Mogłaby tak z rok jeszcze powstawać, akurat wszyscy dostaliby już PSy, Xboxy i RTXy.
   • avatar
    Kafaros11
    5
    Alpha za pełną kasę...
    • avatar
     Barubar24
     4
     Gra jest genialna, tylko niedopracowana. Połatają i jeszcze sprzedadzą drugie tyle na PS4 i Xboxa.
     • avatar
      Altru
      3
      Przecież to jest jakaś farsa UOKiK żadko kiedy robił cos dobrego albo nakładał duże kary nie mówiąc już o % od dochodu, a gdzie te setki innych spraw gdzie umyli ręce, śmierdzi mi tu na kilometr.

      Mało tego CDPR zrobił więcej niż jakiekolwiek inne firmy jeśli chodzi o zwrot produktu i pieniędzy, choćby wspólną decyzją z Sony tymczasowo usuną grę, żeby umożliwić ludziom zwroty. UOKiK jest żałosny jeśli chce, jakąkolwiek kare na nich nałożyć i będzie to całkowicie bez zasadne.
      • avatar
       Ziomboy451
       2
       UOKiK niech się zajmie Blackfriday lepiej:D
       • avatar
        Konto usunięte
        1
        UOKiK, lenie śmierdzące. jest tyle ważnych rzeczy do skontrolowania, za to czepili się CP2077. kto chciał, zwrócił grę. niech się lepiej czepią dystrybucji elektronicznej, np. dlaczego taki zakup to bezterminowe wypożyczenie bez możliwości odsprzedania zakupionego licencjonowanego egzemplarza, co jest zapisane wprost w prawie autorskim? jest ono nagminnie łamane. nawet w pudełkach w sklepie nie ma oznaczenia wprost "bezterminowa licencja bez możliwości odsprzedaży". czemu się właśnie TYM nie zajmą?
        • avatar
         thoorin
         0
         Ogrywam wersje na Stadie. Mam na liczniku jakieś 30h gry. Do tej pory nie napotkałem żadnego błędu, poważnie żadnego. Nawet najmniejszego artefaktu. Naprawdę czytam ze zdumieniem, że wersje na PC i konsole nie podołały, a wersja na raczej niszową Stadie działa doskonale.
         • avatar
          Tal-Rash
          -2
          Mam wielka nadzieje ze cdpr dostanie kare za ten bubel...
          • avatar
           rzufik
           -2
           tylko spróbujcie im dac kare to ci nasram na wycieraczke chróstny chuju
           • avatar
            gromzjasnegonieba
            -3
            Kolejny etap operacji neoliberalnych marksistow - covid21. Brak polskiego biznesu to wladza dla korporacji i zniewolenie. Jak obiecal morawiecki tak bedziecie za miske ryzu zapierdzielac. Z perspektywy czasu opcja niemiecka Tuska wydaje sie lepsza ale juz za pozno.
            • avatar
             youkai20
             -6
             Chróstny szaleje po tym jak go pisiory spuściły że smyczy. Najpierw Biedronka, teraz to... Ciekawe, kto będzie następny...?
             • avatar
              Mario2k
              0
              Zarząd naciskał wymagał brał Xanax i Prozac popijał 30 letnią Whisky i wymagał jeszcze więcej bez chęci doinwestowania programistów bo przeca kasa leciała grubo na imprezy . To zarząd powinien dostać po dupie czy karę nie firma jako taka ! ! !