Smartfony

Najpopularniejsze smartfony na świecie w latach 1993 - 2019

przeczytasz w 1 min.

Samsung, Huawei, Apple. To właśnie te marki wymieniamy jednym tchem myśląc o najpopularniejszych smartfonach na świecie. Jak najbardziej trafnie, ale nie zawsze tak było.

Pierwszy smartfon pojawił się na rynku w 1993 roku. Przygotowała go firmy IBM, którą obecnie mało kto kojarzy z tym sektorem rynku. Przez lata na szczytach list sprzedaży pojawiali się inni producenci. Chociaż od kilku lat sytuacja jest dość stabilna, wcześniej dochodziło do naprawdę sporych przetasowań.

Data Is Beautiful to kanał w serwisie YouTube, który nie cieszy się rekordową popularnością, ale publikuje bardzo ciekawe materiały. Najnowszy skupia się właśnie na omawianej kwestii i pozwala w niespełna 4 minuty przyjrzeć się sytuacji na rynku mobilnym w latach 1993 - 2019. Jak na dłoni widać tutaj, iż okresy świetności za sobą mają np. Motorola czy Nokia, chociaż obydwie marki nadal istnieją i mają swoich sympatyków. Microsoft już nie, ponieważ ze smartfonów zrezygnował, a jak możecie zobaczyć poniżej bardzo wyraźnienie zaznaczył swoją obecność w mobilnym świecie. Wreszcie można tutaj przyjrzeć się także rosnącej sile obecnych dominatorów, za których słusznie uchodzą Samsung, Huawei czy Apple.

Najpopularniejsze smartfony na świecie

W którym roku zaczęliście swoją przygodę z tymi mobilnymi urządzeniami? Nie możemy w tym miejscu nie zaprosić do zapoznania się z zestawieniem prezentującym najlepsze smartfony.

Źródło: Data Is Beautiful

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  owatanka
  5
  Filmik pieknie pokazuje jakim gigantem byla nokia i jak szybko z dnia na dzien wypadla z rankingu , z dumnym intelem tez tak moze byc jesli nadal bedza szli w 10nm z czterokrotnym naswietlaniem w 193l litografi.
  • avatar
   Aranda
   3
   Były też Sagem dość popularne w Polsce. No i Black Berry który zawsze chciałem mieć ale zawsze szkoda mi było kasy. Jednak już dziś nie mam parcia i max ile daję za nowy telefon to 750zł . To najwyższa cena jaką zapłaciłem.
   • avatar
    2
    Przez długi czas korzystałem z Samsungów, miałem też kilka iPhonów, a teraz mam Xiaomi i jestem bardzo zadowolony.
    • avatar
     NewUnnamedUser
     1
     Świetny filmik. Z pozoru prosty, ale twórca na pewno musiał się sporo napracować, za co brawa. Materiał dobrze pokazuje sytuację na rynku.
     • avatar
      sn00p
      -14
      Niema to jak naskrobać kilka zdań i wrzucić filmik z youtube :) Brawo Mateusz!
      • avatar
       sabuk2006
       0
       Fajny pokaz. Na tamte czasy Nokia była górą, szkoda, że tak dziś nie ma.