Laptopy

Napędy SSD w notebookach HP

przeczytasz w 0 min.

Firma HP ogłosiła, że od przyszłego miesiąca będzie oferować półprzewodnikowe napędy jako opcję wyposażenia dla wszystkich swoich profesjonalnych serii laptopów. Tym samym stanie się kolejnym producentem komputerów osobistych, który dołączy do stawki SSD. Pierwsza z oferowanych przez firmę pamięci NAND flash będzie miała pojemność przepastnych 64 GB SSD, najprawdopodobniej wyprodukowanych przez firmę Samsung. Pojawi się ona jako opcjonalne wyposażenie dla serii notebooków Compaq 2710p, 2510p, 6910p i 8000.

Oparte na pamięci flash półprzewodnikowe napędy dla komputerów przenośnych są już o krok od wprowadzenia ich do produkcji masowej. Ich powszechne zastosowanie utoruje drogę lżejszym, cichszym i bardziej oszczędnym notebookom. Niestety jak na razie ograniczeniem dla pamięci SSD jest ich pojemność. W porównaniu do tradycyjnych napędów, których budowa oparta jest na talerzach, ich stosunek pojemności do ceny wypada bardzo niekorzystnie.


Tak jak i w przypadku firmy Dell i Alienware, które zapowiedziały premierę swoich notebooków wyposażonych w pamięci SSD, ceny notebooków HP opartych na nowej technologii będą wyższe średnio o 1000 dolarów! Firma jednak spodziewa się, że z biegiem czasu pamięć SSD zostanie zaakceptowana przez użytkowników, a jej sprzedaż będzie stopniowo wzrastać.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login