Internet

Nasza Klasa w 2010 roku

przeczytasz w 1 min.

Choć serwis społecznościowy "Nasza Klasa" wśród internautów budzi mieszane uczucia, nie należy zapominać, iż jest to najpotężniejsza internetowa marka, obok Allegro i serwisów informacyjnych, jaka powstała nad Wisłą.

Zapowiadane na 2010 rok zmiany rozpoczął proces liftingu logo serwisu. Twórcy, budując napięcie wśród użytkowników, wysłali wirtualną ekipę remontową, która przez kilku dni prowadziła prace, aż do finalnego efektu. W ten sposób przygotowywano dość konserwatywnych w kwestii reform użytkowników Naszej Klasy na nadchodzącą zmianę.

Kolejną z nowości jest dostosowanie portalu pod większe rozdzielczości poprzez poszerzenie witryny do rozmiaru 1024 pikseli. W niedalekiej przyszłości planowane są także zmiany w nawigacji poprzez dodanie dostępnych obok logo przycisków prowadzących do kluczowych funkcji Naszej Klasy: "poczta", "powiadomienia" oraz "śledzik".

Opierając się na najnowszych, październikowych danych Megapanelu wiele wskazuje na to, że pozycja Naszej Klasy wśród rodzimych serwisów społecznościowych jest niezachwiana. Jej największy konkurent - Fotka.pl - opuścił zaszczytną pierwszą dwudziestkę najchętniej odwiedzanych witryn w kraju. Kolejny z liczących się rywali, a przede wszystkim coraz popularniejszy Facebook, również może pozazdrościć "NK" zarówno liczby użytkowników (oczywiście uwzględniając tylko Polskę), jak i czas, jaki spędzają oni na stronie.

W kategorii ogólnej walcząca w pojedynkę Nasza Klasa przegrywa z Grupą Google oraz Grupą Onet jeśli uwzględnimy zasięg, pod względem ilości odsłon przebija jednak konkurentów o ponad 100%! 

Źródło: Nasza Klasa Blog, Megapanel PBI/Gemius

Komentarze

23
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kamil Myzia
  0
  Dwa lata temu NK była bardziej "dla ludzi". Teraz robi się z tego druga fotka, niestety. Jedni od drugich ściągają. Śledzik, to największe ustrojstwo jakie wprowadzili. Dobrze jednak, że można sobie z nim poradzić dzięki Stylom w FF. Dziś wprowadzili ntalk - kolejny super wymysł twórców.

  Za to rozszerzenie strony, to wielki plus! Posiadacze monitorów 19 calowych i większych powinni być zadowoleni.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   A lepsze to że kasują profile bez podania przyczyny.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Miałem nk w głębokim poważaniu i mam nadal
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Nie lubię Naszej-Klasy. Po co mam oglądać non stop te same twarze. Już i tak mi wystarczy jak ich w szkole widzę :D Kiedyś miałem konto, kiedyś...
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Szkoda gadać. Ci ludzie naprawdę nie mają już co wymyślać.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       NK jest do d*py
       Wolę Benchmark. ;]

       A tak wogóle to zauważyłem że coraz więcej ludzi usuwa konta z NK, sam namawiam kolegów.
       • avatar
        CougarV6
        0
        Fotka spadłą z top20, bo NK zabrała im klientelę. Po co lansić się na Fotce gdzie widzi, cię parę milionów ludzi. Lepiej wychodzi to na NK tam widzi cię cała Polska z prezydentem na czele ;)

        Dobrze, że od dawna nie mam tam już konta :)

        "Nie lubię Naszej-Klasy. Po co mam oglądać non stop te same twarze. Już i tak mi wystarczy jak ich w szkole widzę :D Kiedyś miałem konto, kiedyś.."

        Piotrku, bo widzisz ten portal w odległej przeszłości miał na celu by ludzi którzy UKOŃCZYLI szkoły mogli odnaleźć znajomych z dawnych lat.
        Teraz mają tam konta dzieci z pierwszych klas podstawówki.
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         A ja spełniłem swoje postanowienie noworoczne i już 1 stycznia usunąłem konto z nk. Jak na początku działalności portal był naprawdę całkiem niezły, teraz całkowicie zszedł na psy.
         Facebook nade wszystko!
         • avatar
          michal-prezes1
          0
          Ja to z miesiąc temu usunąłem, a byłem od początku. Podzielam opinie, że to druga fotka.pl Założe sobie konto za 10 lat, żeby zobaczyć jak się ludzie pozmieniali. A tak to wchodziłem codziennie i patrzyłem czego to moi znajomi nie mają i gdzie to nie byli. A propo, ta nk ma niezłą kase, że tyle osób dziennie tam wchodzi.
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           Ja właśnie miałem konto na NK i któregoś pięknego dnia odpalam kompa loguje się i co widzę? Piękny komunikat na żółtym tle " twoje konto zostało skasowane..." Kilka wysłanych maili z pytaniem co, jak i dlaczego. raz napisali że dziękują za zainteresowanie a teraz dupa zero kontaktu. Ja dziękuję
           • avatar
            Grzesiek1010
            0
            Ejjj ejj ludzie tam są największe złoża plastiku :D
            • avatar
             manioor
             0
             sami twórcy zmieniając logo wiedzą już nie jest to portal dla ludzi z klasą :]
             • avatar
              force
              0
              FACEBOOK jest lepszy.
              • avatar
               Konto usunięte
               0
               Śledzik jest podobny do usługi mikro bloga jaką oferuje serwis Twitter. Każdy od kogoś musi ściągnąć, jak w szkole ;P
               • avatar
                Konto usunięte
                0
                Ważne że można fajne dupeczki pooglądać :P
                • avatar
                 Se8a90
                 0
                 Pokazujące swoje biusty robiąc zdjęcia od góry albo przez liustro.... nie jedna dziewczyna którą uważałerm za fajną straciła w moich oczach przez takie "mądre" działania....

                 Nie wiedziałem że jest tyle głupich kobiet (nie mówie że facetów głupich nie ma) dopóki nie zauważyłem ze 1/3 profili pokazuje sie z wieśniackiej strony..... ja skońcyzłem szkołę i kasować profilu nie zamierzam.

                 Lubie czasem zobacyzć co koledzy robią, czy do paryżu pojechali itd, kiedy nie mamy ze sobą stałego kontaktu.

                 Śledzik i inne dziadostwa (eurogąbki! płacenie za jakieś prezenciki smsami!) zwyczajnie olewam i używam te funkcje serwisu które są dla mnie.

                 Portale społecznościowe mające mniejszą ilośc społeczności nie mają sensu bytu, ja sie dziwie że ktokolwiek jeszcze używa fotka.pl :P