Laptopy

Netbooki - rzeczywiście ogromnie popularne

przeczytasz w 1 min.

Dostawy netbooków rosną w dwukrotnie szybszym tempie niż w przypadku tradycyjnych laptopów. Zgodnie z firmą analityczną DisplaySearch, rynek komputerów przenośnych uzyskał całkiem dobry wynik w drugim kwartale br. - sprzedaż wyniosła ponad 38 mln egzemplarzy. Ile sprzedano netbooków, a ile pełnowymiarowych laptopów?

Rynek tradycyjnych laptopów osiągnął dobry wynik, o 22 proc. lepszy w porównaniu do poprzedniego kwartału. To jednak nic w porównaniu do netbooków, które odnotowały wzrost o 40 proc. i mają obecnie 22 proc. udziałów w całym rynku komputerów przenośnych.


Netbooki cieszą się ogromną popularnością

Taki stan rzeczy powinien być dobrą wiadomością dla Asusa, który jako pierwszy wprowadził netbooki Eee PC, do dziś cieszące się dużym zainteresowaniem klientów. Jednak według DisplaySearch firma systematycznie traci udziały rynkowe na rzecz Acera, HP, Della, Lenovo i Toshiby.

Jednym z powodów, przez które netbooki odnoszą tak wielki sukces są oferty przygotowywane przez operatorów  telekomunikacyjnych. Mowa o tzw. promocjach "netbook za złotówkę". W wielu krajach znajdziemy takie oferty i mnóstwo chętnych, którzy podpisują umowę i otrzymują netbooka wraz z dostępem do mobilnego internetu.

Przegląd rynku: test 7 netbooków

Większość użytkowników netbooków deklaruje, że komputery są dla nich "numerem 2", ponieważ mają już główny komputer i albo jest to stacjonarny pecet, albo pełnowymiarowy laptop. Netbooki służą głównie do wykonywania prostych zadań i przydają się w podróży.

Źródło:TG Daily.com, Inf. własna

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  mgkiler
  0
  Ja nie rozumiem tej popularnosci.

  Mam ze 30 kumpli z laptopami a tylko 1 z nich ma netbooka.

  W zyciu bym na zywo nie widzial u kogos netbooka gdyby nie 1 moj kumpel. Tak to kazdy ma albo stacjonarke, albo stacjonarke + laptop.
  • avatar
   spock2
   0
   No można także mieć laptopa + netbooka.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Netbooki same w sobie nie są złe, ale za drogie, dlatego netbook raczej nie może być alternatywą dla laptopa (za wysoka cena w stosunku do możliwości) a co najwyżej bardziej mobilnym dopełnieniem.
    • avatar
     Noritsu
     0
     Za drogie? W Carrefour były po 888zł (Acer Aspire One) i jescze dorzucali pendive 2GB. Nie uważam, żeby to była zbyt wygórowana cena.