Przeglądarki WWW

Netflix i wideo 1080p w przeglądarce? Tak, ale tylko tej od Microsoftu

z dnia
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
24 komentarze Dyskutuj z nami

Microsoft ma nowy sposób na to, aby promować przeglądarkę Edge.

Promowanie systemu Windows 10 wychodzi firmie Microsoft dobrze, co najlepiej pokazują rosnące udziały tej platformy. Wydaje się, że teraz producent zabrał się za zachęcanie użytkowników do przesiadki na przeglądarkę Edge. Jak zrobić to najskuteczniej? Na przykład wykorzystując dobrze znany i popularny produkt taki jak Netflix.

Z cieszącego się bardzo dużym wzięciem serwisu niektórzy z użytkowników korzystają zapewne, chociażby czasami, za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Właśnie tutaj uaktywnia się Microsoft, zdaniem którego najlepszym wyborem jest w takim wypadku Edge. Dlaczego?

Jako argument podawana jest jakość materiałów wideo. Microsoft chwali się, że Edge wypada tu lepiej od popularniejszych konkurentów, takich jak Chrome, Firefox czy Opera. Użytkownicy Edge cieszyć mogą się wideo w jakości 1080p, podczas gdy korzystający z wymienionych rywali maksymalnie 720p. Chociaż niektórym może wydawać się to dziwne, producent nie mija się z prawdą.

Netflix przeglądarki

Netflix oficjalnego stanowiska w tej sprawie nie zajął, Microsoft podobnie, chociaż ten próbuje sprowadzać wszystko do rzekomo najlepszych rozwiązań w swoich produktach. Nieoficjalnie coraz więcej wskazuje na to, iż cała sytuacja może mieć związek z DRM wykorzystywanym przez Netflix, który akurat przez Chrome, Firefox i Operę nie jest obsługiwany.

Pytanie, dlaczego Netflix niczego nie zmienia. Sytuacja nie jest przecież nowa, ale trwa już od pewnego czasu. Teraz robi się o niej głośno, ponieważ Microsoft wykosztuje to do promowania swojej przeglądarki.

Źródło: techradar, smartworld

Komentarze

24
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kitamo
  Az dziwie się ze po 30 sekundach od ukazania sie artykułu nikt jeszcze nie napisał że MS opłacił Netflixa.
 • avatar
  arnakus
  Ciekawe ile Netflix mln.$$$ dostał od M$ ?
 • avatar
  sadys
  "Promowanie systemu Windows 10 wychodzi firmie Microsoft dobrze, co najlepiej pokazują rosnące udziały tej platformy"
  Tak dobrze ze masa ludzi nawet za darmo go nie chce...
  I to nie ze wzgledu na aspekt techniczny - bo pod tym wzgledem os jest malym krokiem do przodu ale na aspekt polityki MSa ... wciskanie na sile, gowniania licencja, szpiegowanie, brak kontroli nad aktualizacjami itp. Ktos powie - ej Adnroid tez szpieguje! - Jasne tylko ze 1. jest darmowy, 2. na adroidzie raczej sie nie wykonuje czynnosci zarobkowych...
 • avatar
  Zygfryt
  Warto dodać, że MS Edge pozwala też na odtwarzanie dźwięku w Dolby Digital.
  Netflix chyba jeszcze tego nie zapewnia poprzez przeglądarkę (nie mam konta, więc nie wiem), ale jest taka techniczna możliwość.
 • avatar
  mat_swat
  Nie ma to jak komercjalizacja. Niedługo ktoś się dogada z W3C i w trosce o jakość i komfort użytkownika zablokują obsługę standardów...
 • avatar
  Vendeur
  Brawo MS! A na Win7 wasza z***ana przeglądarka nie jest obsługiwana przez YT i nie pozwala wyświetlać jakości powyżej 720p. To ma być sposób aby przejść na nowe systemy? Nie, wybrałem Chrome.
 • avatar
  maaaad
  Edge to straszny kibel. Dla mnie to taka wersja beta przeglądarki.
  -1
 • avatar
  Nalovp
  "Tylko tej od Microsoftu"
  "Safari up to 1080p"
  -1
 • avatar
  Nullmaruzero
  A jak sprawa się ma z appką Netflixa z Windows Store? Leci w 1080 czy 720? De facto to też MS, zwłaszcza jak na W8/W10 pobierzesz :D
 • avatar
  rafal12322
  Całe szczęście jest jeszcze apka Netflixa na PC więc MS ze swoim Edge może mnie pocałować :P Choć sama przeglądarka zła nie jest ;)