Filmy / seriale / VOD

Miał być problem z Netfliksem. Kiedy zacznie się blokowanie kont?

przeczytasz w 2 min.

Współdzielenie kont na Netfliksie z osobami, które mieszkają pod różnym adresem miało być utrudnione. Platforma planuje od długiego czasu walczyć z procederem, który jest niezgodny z regulaminem. W końcu jednak „coś” zaczyna się dziać.

Dzielenie się kontem na Netfliksie będzie trudniejsze

Za datę, która miała zakończyć proceder niezgodnego z regulaminem współdzielenia kont z osobami, które mieszkają pod różnymi adresami wyznaczono rok 2023. Do tej pory nieznane były szczegóły dotyczące tego, kiedy platforma z większym priorytetem będzie traktować tę sprawę.

Netflix zapowiada jednak, że sprawa nabiera tempa i są już znane bardziej precyzyjne daty, kiedy dzielenie się kontem na Netflix zostanie utrudnione. Nastąpi to już wkrótce.

Zostały jeszcze dwa miesiące nielegalnego dzielenia się kontami

Maksymalnie dwa miesiące ma zająć Netfliksowi uruchomienie programu, w ramach którego osoby nielegalnie udostępniające swoje konto użytkownikom poza własnego gospodarstwa domowego będą ponosić dodatkowe opłaty.

Koniec marca jest graniczną datą, kiedy platforma zacznie uruchamiać swój nowy system. Będzie on jednak wdrażany stopniowo i nie jest wiadome, które rynki będą dotknięte zmianami jako pierwsze. Systematycznie każdy kolejny kraj będzie obejmowany programem zwalczającym nielegalne dzielenie się kontami.

Pewnie trzeba będzie zapłacić. No ale ile?

Gigant streamingowy jest dość tajemniczy w swoich zapowiedziach. Wiadomo, że program dodatkowych opłat będzie uruchomiony do końca marca, ale platforma nie precyzuje, które kraje będą nim objęte jako pierwsze.

Nie wiadomo również jaka będzie opłata za każdy niezgodny z regulaminem profil podłączony do głównego konta. Najprawdopodobniej będzie ona wynosić ok. 10 - 15 zł - taką kwotę można uznać za realną z uwagi na przeliczenie podobnych opłat z Chile, Kostaryki oraz Peru, gdzie program był już testowany.

Netflix będzie sprawdzał adresy IP użytkowników

Weryfikowanie, który profil jest niezgody z regulaminem może przebiegać na podstawie kontrolowania adresów IP. Im częściej urządzenie, z którego loguje się użytkownik będzie korzystać z adresu IP innego od tego, którym posługuje się właściciel konta - tym bardziej „podejrzany” profil będzie dla platformy.

Takie podejrzane profile będą zmuszone do podania czterocyfrowego kodu weryfikacyjnego, który wyświetli się wyłącznie głównemu abonentowi i będzie aktywny przez 15 minut.

Źródło: cnet

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  marioking
  14
  nie mogę się doczekać... brak tego "impulusu" by tej platformie powiedzieć good bye ;) niby cos tam mozna obejrzec ale w sumie za grosz to nie jest warte tej 1/4 pakietu uhd
  • avatar
   PIRAT_PL
   7
   Jestem ciekaw jak to rozwiążą w przypadku kierowcy zawodowego który codziennie jest w innym miejscu :D
   • avatar
    BariGT
    1
    Boja sie, bo wiedza ze zamiast nowych uzytkownikow przypuszczalnie tylko straca tych istniejacych, zwlaszcza ze dodawanie homo tresci do wszystkiego jest zwyczajnie obrzydliwe. I gitarrrra, te nienasycone korpo czasem potrzebuja zimnego prysznica zacznijcie blokowanie - nie moge sie doczekac tego kwiku jakie to ludzie sa niedobre i rezygnujo XD
    • avatar
     amamoh
     1
     torrent + Kodi i problem z głowy
     • avatar
      Kasuja Wpisy Automatem
      0
      Elon, kupuj netfixa :) tobie to pójdzie znacznie szybciej :)