RTV

Netflix z odświeżoną aplikacją na Smart TV - teraz ma być wygodniej

przeczytasz w 1 min.

Netflix oficjalnie już rozpoczął udostępnianie aktualizacji swojej aplikacji na telewizory. Chwali się, że nawigacja została uproszczona, dzięki czemu odnajdywanie świetnych filmów i seriali do obejrzenia będzie dużo łatwiejsze.

Katalog serwisu Netflix dynamicznie się rozrasta, ale aplikacja na Smart TV pozostawała niezmieniona od lat. Wreszcie zaczyna się to zmieniać. Ruszył proces jej aktualizacji i jeśli jeszcze nie otrzymaliście nowego Netfliksa, to wkrótce powinien do was dotrzeć.

„Wiemy, że jest tak wiele wspaniałych opowieści w naszej bibliotece, że czasem użytkownicy potrzebują trochę pomocy, by dowiedzieć się, od czego zacząć” – napisał Stephen Garcia odpowiedzialny za netfliksowe innowacje. Tą pomocą właśnie ma być nowy interfejs na TV.

Netflix przekonuje, że wprowadzenie nowego interfejsu poprzedzała seria badań i testów. Wszystko to, by jak najbardziej ułatwiał on odnajdywanie interesujących tytułów na telewizorach (które nie są przecież tak intuicyjne jak komputery czy smartfony). Efekt? Ma być prościej i bardziej intuicyjnie, a przy okazji ładniej.

Netflix nowy interfejs

Przede wszystkim część elementów (w tym wyszukiwarka i „Moja lista”, gdzie znajdują się tytuły do obejrzenia) została przeniesiona do głównego menu po lewej stronie ekranu. Ta sekcja właśnie ma usprawnić odnajdywanie nowych filmów i seriali oraz kontynuowanie obecnych.

Zwiastun głównego z proponowanych filmów czy seriali jest wyświetlany na pełnym ekranie (w tle), co ma ułatwiać podjęcie decyzji o oglądaniu lub pominięciu danego tytułu. Prawdopodobnie już wkrótce wszyscy będziemy mogli przekonać się, czy te korzyści rzeczywiście są odczuwalne.

Źródło: Netflix, TechCrunch

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    topiq
    0
    Ciekawe czy mój zabytek z FHD od Samsunga doczeka się aktualizacji.
    Obecnie nie ma możliwości oglądać niektórych filmów czy bajek dla dzieciaka po polsku, bo aplikacja jest tylko po angielsku. Niby pierdoła, bo wolę sobie po prostu odpalić w przeglądarce i przerzucić obraz na TV po HDMI, ale nie zawsze mi się chce odpalać kompa, żeby obejrzeć film, czy puścić córce bajkę. Oby nie zapomnieli o posiadaczach TV z 2015 roku, bo nie mam potrzeby wymiany na nowy.