RTV

Netflix otwiera się na złotówki

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
14 komentarzy Dyskutuj z nami

Kolejny mały kroczek w kierunku poprawy stosunków z polskimi użytkownikami. Doceniamy i czekamy na kolejne.

Netflix powoli zaczyna wreszcie traktować Polaków jak prawowitych użytkowników. Sukcesywnie poszerza katalog dostępnych filmów i seriali ze spolszczeniem (znajduje się w nim już wiele naprawdę ciekawych pozycji). Teraz postanowił wprowadzić niewielką nowość, dzięki której, być może, więcej osób przekona się do wykupienia abonamentu.

Można już płacić złotówkami za Netfliksa. To dobra wiadomość przede wszystkim dla tych, którzy nie korzystają na co dzień z obcych walut. Niestety określenie „polski cennik” jest prawdziwe tylko, jeśli chcemy powiedzieć, że można płacić w PLN. Kwoty bowiem nie uległy zbyt dużym zmianom – krótko mówiąc: to bezpośrednie przeliczenie cen z USA.

Ile zatem przyjdzie nam teraz zapłacić za abonament w Netfliksie? Podstawowy (Basic) to wydatek 34 złotych. Jeśli chcemy oglądać treści w HD i równocześnie na 2 ekranach (pakiet Standard) zapłacimy 43 złote. Wreszcie możliwość oglądania w Ultra HD i na 4 ekranach (pakiet Premium) został wyceniony na 52 złote.

Netflix PLN

Uwaga: jeżeli jesteście aktywnymi użytkownikami i chcecie przejść na rozliczenia w PLN, musicie zakończyć swoją subskrypcję (poczekać na jej wygaśnięcie) i ponownie zakupić pakiet, rejestrując się na to samo konto e-mail.

Małymi krokami Netflix jest dla Polaków coraz bardziej przyjazny – teraz jesteśmy uniezależnieni od wahającego się kursu euro. Niestety polskiej wersji serwisu jak nie było, tak nie ma.

Źródło: Netflix

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  HypnoSq
  Nawet płacąc 34zł nie ma możliwości oglądanie filmów w HD, to co pozostaje tylko 480p? Przezabawne, wolę opcję wojciechioslawa i kupić sobie flaszkę.
  19
 • avatar
  wojciechoslaw
  Za 34 złote to da się kupić litrową wódkę w promocji w markecie i na pewno bardziej się opłaca niż netflix
  11
 • avatar
  JamesBond007
  To nie jest przeliczenie cen z USA, tylko z Euro.
  3
 • avatar
  sn00p
  Dziwi mnie to, że w takich newsach nie pojawia się info o pierwszym miesiącu za free. I można zrezygnować bez konsekwencji. Warto przetestować zanim się kupi :)
  2
 • avatar
  Lukassuss
  Wszystko super - ale nadal jest jedni "małe" ale...

  Płacić dokładnie tyle samo co Amerykanie (pomijam nawet kwestię siły nabywczej pieniądza w USA i w Polsce) - a dostawać 1/10 tego co oni...

  No sorry, ale chyba wersja Wojciechosława jest jednak lepsza. Płacąc za aż tak wykastrowaną wersję jak za pełną to czułbym się jakoś tak... powiedzmy, jechany w pewne miejsce bez mydła.
  1
 • avatar
  itekiti
  Korzystałem w okresie testowym, ogladnalem pare filmow i wystarczy, mam mase ciekawszych filmow na BD, wiec netflix w tym wypadku odpada
 • avatar
  Sharimsejn
  Haters everywhere ;]
  -5